Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Fiyatı Düştüğünde Balinalar 3 Milyar Dolar Alım Yaptı

Chainalysis'in raporu balinaların geçen hafta büyük miktarlarda Bitcoin satın aldığını gösteriyor.
Bitcoin Fiyatı Düştüğünde Balinalar 3 Milyar Dolar Alım Yaptı

Bitcoin bu yılın başından itibaren boğa rallisini sürdürdü ve 64.800 dolar seviyesine ulaştı. Bu seviye tüm zamanların en yükseği olarak kaydedildi. Sonrasında düzeltme yaşayan BTC, düşüşünü 30.000 dolar seviyesine kadar sürdürdü. Bu düşüş kripto paranın %50’den fazla değer kaybetmesine neden oldu.

Genel itibariyle piyasadaki düşüşler yatırımcılar için alım fırsatı olarak değerlendirilir. Blockchain analitik firması Chainalysis’e göre, büyük yatırımcılar geçen hafta daha fazla coin elde etmek için Bitcoin’in fiyat düşüşünden yararlandı.

Bitcoin haftalık kayıp
Kaynak: Chainalysis

BTC’nin geçtiğimiz hafta 49.000 dolardan 30.000 dolara düşüşü sırasında 3.3 milyar dolar bir saat içerisinde likit oldu. Rapora göre bu fiyat düşüşü, kayda değer miktarda Bitcoin’in zincir üzerinde bir kayıpla hareket ettiğini gördü. Gradwell, 1,2 milyon Bitcoin’in %5-25 kayıpla gönderildiğini, 120.000 Bitcoin’in %25 veya daha kötü bir kayıpla hareket ettiğini belirtti.

BTC ortalama yatırım maliyeti
Kaynak: Chainalysis

Benzer bir durum Ethereum tarafında da yaşandı. Ekonomist, tarihsel olarak, hem Bitcoin hem de Ethereumj fiyatlarının genellikle bu maliyet fiyatına geri döndüğünü ve 2018”deki ayı piyasası dışında tipik olarak bir taban sağladığını söyledi.

Ethereum için geçen yılki ortalama satın alma fiyatı 1.700 dolar seviyesinde. bu çöküş sırasında geri dönmediği bir fiyat. Şu anda 2.830 dolar olan ETH’nin fiyatı bu seviyeden 1.130 dolar daha yüksek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum