Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ve Ethereum’daki Zincir Verileri Boğa Piyasasına İşaret Ediyor

Glassnode verileri yeni bir boğayı önceden haber veriyor olabilir.
Bitcoin ve Ethereum’daki Zincir Verileri Boğa Piyasasına İşaret Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve Ethereum, yükseliş fiyat trendlerinin başlangıcını yansıtan farklılıkları göstermeye başladı. Zincir içi analitik firması Glassnode tarafından paylaşılan bilgilere göre Bitcoin ve Ethereum’un mevcut verileri 2020 ortasından sonlarına olan dönem ile benzerlikler taşıyor.

Raporda, Bitcoin ve kripto para piyasası yükseldikçe, hem Bitcoin hem de Ethereum arasında dikkate değer bir zincir içi ayrışma oluştuğuna dikkat çekiliyor.

Bitcoin aktif varlıkları
Kaynak: Glassnode

Her iki zincirdeki aktivitenin, fiyat momentumu yükselmeye devam etse ve arz dinamiklerindeki yükseliş trendleri devam etse bile, boğa piyasasının en yüksek seviyelerinin gerisinde olduğu belirtiliyor.

Fiyatların 50.000 dolara yakın olmasına rağmen, blok zincirdeki aktif varlıkların tüm zamanların en yükseğinin üçte birine karşılık geldiği kaydedildi.

Analistler, “Her iki zincirdeki mevcut aktivitenin, 2020’nin ortalarından sonlarına kadar kurulan istikrarlı boğa öncesi birikim aralığına benzer olması dikkat çekicidir” diye ekledi.

BTC 48 bin dolara yaklaştı
Kaynak: piyasa.paratic.com

Rapor bu dönemlerin genellikle, kalan yatırımcıların güçlü eller ve en yüksek kanaate sahip olanlar olduğu ayı piyasası birikiminin sonunu işaret ettiğine dikkat çekiyor. Bitcoin ve Ethereum yatay aralıkta seyrediyor.

Yazım itibariyle Bitcoin 47.800 dolarda olurken, Ethereum 3.300 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri 2.1 trilyon doların üzerinde seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%