Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ve Ethereum Konsolide Olurken XRP Yükselişini Sürdürüyor

Bitcoin boğaları 58.000 doları hedefleyebilir. Bu durum Ethereum, Ripple ve diğer altcoinleri olumlu etkileyebilir.
Bitcoin ve Ethereum Konsolide Olurken XRP Yükselişini Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz günlerde yaşadığı düşüşün ardından yönünü yukarı çevirmiş durumda. 47.000 dolar ile dip noktayı gören kripto para, 53.000 dolar direnç bölgesini temizlemiş görünüyor. 54.000 dolar seviyesinin üzerinde Bitcoin’in kazançlarını artırması bekleniyor. Veriler kripto paranın 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde yükseliş ivmesi kazandığını gösteriyor.

Yazım itibariyle 53.900 dolar seviyesinde işlem gören BTC, kazançlarını pekiştiriyor. Grafikte 54.000 dolar direncinde bir üçgen olduğu görülüyor. Bu üçgenin kırılması yukarı yönlü hareketi hızlandırabilir.

BTC 54 bin direncinde
Kaynak: TradingView

Kırılma sonrası kilit direnç 58.000 dolar olarak görünüyor. Bu direnci kıramayan BTC’nin 54.500 dolara doğru bir geri çekilme yaşaması mümkün. Bitcoin 54.500 ve 55.000 dolar direnç seviyelerini geçemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. Olumsuz yöndeki acil destek 53.000 dolar seviyesine yakın.

Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para olan Ethereum, pozitif bölgedeki konumunu koruyor. ETH yukarı yönlü hareketin 2.500 dolar seviyesine kadar sürdürdü. Kripto para düzeltme öncesi 2.550 dolar seviyesini test etti ve an itibariyle 2.545 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETH pozitif bölgede
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bu seviyenin üzerinde başarılı bir kapanış, Ethereum’u tarihin en yüksek seviyesine ulaştırabilir. Olumsuz tarafta ise 2.500 dolar seviyesi destek olarak görünüyor.

Piyasanın en çok yükselen kripto paralarının başında ise XRP geliyor. Ripple bir gün içerisinde %25’in üzerinde yükseliş yaşadı. Yazım itibariyle 1.44 dolar seviyesinden işlem gören XRP, yeni bir ralli ile 1.50 dolar seviyesini görebilir.

XRP yüzde 25 yükseldi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Kripto para Bitcoin’in büyük düzeltmesi öncesi 1.95 dolar seviyesine kadar yükselmiş ve son zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu