Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ve Ethereum 2021’de Hisse Senetlerinden Fazla Kazandırdı

Veriler kripto paraların, geleneksel piyasa araçlarına göre çok daha karlı olduğunu gösteriyor. İşte detaylar…
Bitcoin ve Ethereum 2021’de Hisse Senetlerinden Fazla Kazandırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin bu yıl fiyat olarak dalgalı bir dönemden geçmiş olsa da, en büyük kripto hisse senetlerinden daha iyi bir yatırım aracı olmayı başardı. Veriler, Bitcoin’i alanların satmamak üzere ödeme yaptığını gösteriyor.

Bilançolarında en büyük BTC tahsisatına sahip firmaların hisse senedi performansına bakıldığında, Bitcoin tutmanın bu hisse senetlerinden daha karlı olduğu görülüyor.

Kripto hisse senetleri ve BTC, ETH grafiği.
Kaynak: Zhu Su/Twitter

Bitcoin ve Ethereum, 2021’de, MicroStrategy (MSTR) ve Coinbase (COIN) gibi şirketlerin hisse senetlerinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. Rakamlar, geleneksel ve kripto pazarları arasındaki farkları vurguluyor.

Özellikle perakende kuruluşları için, BTC alımları daha cazip görünüyor. Halka açık en büyük madencilik şirketlerinden elde edilen diğer veriler bu eğilimi destekliyor. BitFarms hisseleri (BITF) Aralık ayından itibaren kâr ediyor.

Madenci hisse senetleri ve BTC karşılaştırma tablosu
Kaynak: Dylan LeClair/Twitter

ABD’deki madencilik sektörü katılımcıları arasındaki ilerlemenin boyutu, yeni listeleme anlaşmaları ile büyümesini sürdürüyor. Bitcoin ve Ethereum geçtiğimiz haftalarda büyük bir ralli gördü.

BTC, Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yükseğini test ederken, Ethereum ise 4.800 dolar ile yeni zirvesine ulaşmıştı. BTC ve ETH sırasıyla 48.600 ve 3.970 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%