Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşüşü ile 800 Milyon Dolar Kaldıraçlı Pozisyon Tasfiye Edildi

BTC’deki düşüş uzun pozisyonların tasfiyesine neden oluyor.
Bitcoin Düşüşü ile 800 Milyon Dolar Kaldıraçlı Pozisyon Tasfiye Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin haftanın ilk gününe gözle görülür bir düşüş yaşayarak başladı. Kripto para birimi 32.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Günlük grafikte düşüş %10’a yakın seviyede oldu. Bu durum vadeli işlemlerde etkisini daha sert bir şekilde gösteriyor.

Verilere göre son 24 saatte, 800 milyon dolar değerinde long pozisyon tasfiyesi gerçekleşti. Uzmanlar BTC fiyatındaki düşüşün hızlanması ile beraber tasfiyelerin arttığına dikkat çekiyor.

BTC likidasyon grafiği
Kaynak: bybt

bybt.com tarafından yayınlanan en son verilere göre, tek bir gün içinde yaklaşık 800 milyon dolar değerinde uzun kripto pozisyonu tasfiye edildi. Rakam, 500 milyon dolardan fazla uzun Bitcoin pozisyonunu içeriyor.

Kripto para piyasasının geneline bakıldığında 1 milyar doların üzerinde short ve long pozisyonun tasfiye edildiği görülüyor. Ethereum’da tasfiyeler 200 milyon dolara ulaşırken, bunu 40 milyon dolar ile XRP ve 25 milyon dolar ile Dogecoin izledi.

BTC’nin piyasa değeri bugün yaşanan düşüş ile beraber 600 milyar doların altına düştü. Kripto para birimi Nisan ayında 64.800 dolara yükselerek tüm zamanların en yükseğini test etti. Geçen zaman içerisinde yönünü aşağı çeviren Bitcoin, %50’den fazla değer kaybı yaşadı.

Çin hükümetinin son dönemde Sichuan eyaletindeki madencilik faaliyetlerine yönelik başkasını artırması, kripto para birimlerindeki düşüşün hızlanmasına neden oldu. İç Moğolistan, Qinghai Xinjiang ve Yunnan kripto para madenciliği bölgelerindeki yerel yönetimlerin, operasyonları durdurmak için somut adımlar attığı biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%