Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Cüzdan Adres Sayısı Kasım’da 1 Milyon Adet Arttı

Bitcoin fiyatı istikrarsız görünse de, cüzdan adreslerinin sayısındaki artış devam ediyor.
Bitcoin Cüzdan Adres Sayısı Kasım’da 1 Milyon Adet Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Glassnode tarafından derlenen verilere göre, bu yılın Kasım ayında 913.000 yeni Bitcoin adresi oluşturuldu. Zincir içi analist On-Chain College, BTC için bir nimet olarak, perakende benimseme ve daha geniş benimseme eğilimlerinin potansiyel başlangıçları hakkında bilgilendirici veriler paylaştı.

Analiste göre, yılı tamamlamanın kilit noktası, Kasım ayında 1 milyona yakın yeni katılımcının gelmesi oldu. Kısa vadede düşüş fiyat hareketine rağmen, BTC için makro görünümün sağlam kaldığı görülüyor.

Verilere göre, Haziran 2020’den Aralık 2021’e kadar, sıfırdan büyük bakiyeye sahip cüzdan adreslerinin sayısı 30 milyon cüzdandan 40 milyona yükseldi.

BTC sıfır olmayan cüzdan sayısı
Kaynak: Glassnode

Kasım ve Aralık aylarında şükran günü, bayram kutlamaları ve Omicron korkuları ile potansiyel yatırımcıların Bitcoin’i araştırmasının sağlıklı bir gelişme olduğu belirtiliyor. Aralık ayındaki raporlar, 1 BTC veya daha azına sahip cüzdanlar için bakiye değişikliklerinin, Mart 2020’den bu yana en yüksek seviyelerine ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin Kasım ayı içerisinde 69.000 dolara çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu noktadan sonra derin bir düzeltme sürecine giren BTC, 45.000 dolara kadar gerilemişti. Kripto para birimi an itibariyle 47.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%