Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Borsa Çıkışları Son 4 Ayın En Yüksek Günlük Seviyesine Ulaştı

Merkezi borsalardan BTC çıkışı, yakın vadede fiyat yükselişi olacağı şeklinde yorumlanır. Detaylar geliyor…
Bitcoin Borsa Çıkışları Son 4 Ayın En Yüksek Günlük Seviyesine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin yatırımcıları, 30.000 BTC’ye yakın büyük borsalardan bir günlük çıkış seviyesine ulaşarak, yeni bir yükselişin geleceğine işaret ediyor olabilir.

CryptoQuant’tan gelen veriler, 11 Ocak’ta 29.371 BTC’nin merkezi borsalardan dışarı çıkarıldığını rapor etti. Bu 10 Eylül’den bu yana en yüksek kripto para çıkışı olarak kayıtlara geçti.

Ulaşılan son dört ayın en yüksek seviyesi, kripto para birimi 42.000 doların üzerinde tutunurken, kısa vadeli iyimser beklentileri artırıyor.

Bitcoin'in borsalardaki değişimi
Kaynak: CryptoQuant

Parite konsolidasyon öncesi 43.150 dolarlık yerel zirveye ulaştı. Bu veri tartışma konusu olmaya devam ederken, alıcılar 40.000 doların üzerinde piyasaya girme konusunda cesur görünüyor.

Blockstream CEO’su Samson Mow, mevcut durumla ilgili olarak hacimlerin zayıf olduğunu ve pazarda kolayca yukarı veya aşağı büyük hareketlerin olabileceğini söyledi.

Spot alıcılar daha önce mevcut fiyat seviyelerinde BTC’ye ilgi duymuyordu. Madenciler bu yıl artan bir hızla rezervlerini çoğaltmaya devam ederken, uzun vadeli sahipler, satmamakta kararlı görünüyor.

Bitcoin alıcı alış/satış oranı
Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin alım/satım oranındaki yükseliş eğilimini vurgulayan bir CryptoQuant katılımcısı, türev piyasalarında ortaya çıkan benzer bir durumu ortaya çıkardı. Metrik, türev platformlardaki alıcıların alım ve satım hacimlerinin oranını ifade ediyor.

1’in altındaki bir değer düşüş eğilimi anlamına gelir ve şu anda yön yukarı görünüyor. Katılımcı er ya da geç yeni bir boğa koşusunun geleceğini ve hazırlıklarını buna göre yaptığını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%