Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC’de Sırada 100 Bin Dolara Uçuş mu 52 Bin Doları Ziyaret mi Var?

Öncü kripto para birimi Bitcoin için sırada ne var? Yeni bir boğa koşusu mu yoksa 55 bin doların altına dönüş mü? Uzmanlardan çarpıcı tespitler geldi. Detaylar;
BTC’de Sırada 100 Bin Dolara Uçuş mu 52 Bin Doları Ziyaret mi Var?
HABER GİRİŞ

Amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, birkaç gün boyunca kırmızı bölgede işlem gördükten sonra yükselişe geçerek 63 bin dolar seviyesini aştı. Yazım itibarıyla kripto varlığın 61 bin ila 63 bin dolar arasındaki fiyat hareketleri devam ediyor. Birçok analist, son yükselişin önümüzdeki aylarda da devam edeceğine ve daha önce görülmemiş zirvelere ulaşacağına inanıyor.

Bazı analistler potansiyel düşüşler beklerken, önde gelen isimler BTC için 1 milyon dolara varan tahminlerle son derece iyimser uzun vadeli değerler öngörüyor.

BTC’nin Bir Sonraki Olası Hamlesi?

Peki, BTC’nin geleceği ne olacak? 100 bin doların üzerine bir sıçrama mı, yoksa 52 bin dolara düşüş mü? Yükseliş tezini destekleyenlerden biri olan popüler X fenomeni Titan of Crypto konuya dair analizini paylaştı.

Tüccar, BTC’nin fiyat grafiğindeki Fibonacci dairelerini gözlemledi ve döngünün neredeyse 110 bin dolarlık zirvesinin bu yılın sonunda gerçekleşebileceğini varsaydı.

Crypto of Titan, BTC'den Büyük Yükseliş Beklentisinde
Kaynak: X / @Washigorira

Açıklamasında, “Piyasa olgunlaştıkça getirilerin azalma eğiliminde olduğunu varsayarsak, Fibonacci daireleri bize BTC fiyat döngüsü zirvesinin ne olabileceğine dair bir ipucu verebilir: 108 bin dolar. Bu muhafazakar bir fiyat tahmini. Bence bunu aşacak.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Kaptan Faibik ve Mikybull Crypto yükseliş beklentisindeki diğer önde gelen isimler arasında yer alıyor. Faibik, BTC’nin hala bir konsolidasyon aşamasında olduğunu ve bir kırılımın sadece bir zaman meselesi olduğunu iddia etti. Tüccar, bir sonraki yeşil dalganın varlığın değerini 78 bin dolara çıkaracağını öngördü.

Mikybull Crypto ise BTC’nin yarılanma sonrası büyük bir ralli için son hazırlık içinde olduğunu öne sürdü.

Captan Faibik, BTC için 70 Bin Doların Üzerini İşaret Ediyor
Kaynak: X / @CryptoFaibik

Michael van de Poppe gibi bazı isimler ise fiyatta bir miktar düşüş öngörüsünde bulunarak dikkat çekiyor. Poppe, BTC’nin 61 bin dolarlık ana destek bölgesinin altına düşmesi halinde 52 bin dolar ila 55 bin dolar aralığına gerileyebileceğini belirtti.

Önde Gelen Boğa Görüşleri

Robert Kiyosaki, Adam Back, Michael Saylor ve Cathie Wood gibi diğer önde gelen isimler, son birkaç yıl içinde çok daha iyimser BTC fiyat tahminleri sundular.

Çok satan “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Kiyosaki, iki ay önceki açıklamasında, varlığın değerinin 2024 yılı sonuna kadar 300 bin dolara yükselebileceğini öngördü. Daha sonra tahminini 100 bin dolar olarak değiştirdi.

Blockstream’in CEO’su Adam Back, altı ay önceki tahmininde, yakın gelecekte 700 bin dolara kadar bir yükseliş öngördü. Ayrıca BTC’nin piyasa değerinin fiziksel altınınkini aşabileceğini de varsaydı. Şu an itibarıyla kripto paranın piyasa değeri yaklaşık 1,25 trilyon dolarken, sarı metalin piyasa değeri neredeyse 16 trilyon dolar.

En büyük yükseliş tahminleri ise Michael Saylor (MicroStrategy İcra Kurulu Başkanı) ve Cathie Wood’dan (Ark Invest CEO’su) geldi. Her ikisi de BTC’nin gelecekte 1 milyon dolardan işlem göreceğini düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın