Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Boğa Sinyali: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bunu Yapıyor

Zincir metrikleri uzun vadeli yatırımcıların düşüşe rağmen alımlarını sürdürdüğünü gösteriyor. Bu uzun vadede boğa sinyali olarak görülebilir. Detaylar haberde…
Bitcoin’de Boğa Sinyali: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bunu Yapıyor
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz Kasım ayından bu yana düşüşünü sürdürüyor ve kayıplarını artırıyor. Ancak bu durum uzun vadeli yatırımcıları etkilemişe benzemiyor.

Analitik firması Glassnode’un ölçümlerine göre, düşüşe rağmen Bitcoin akışları, uzun vadeli sahiplerin pozisyonlarına eklemeye devam ettiğini, kısa vadeli sahipler ise kayıplar ile karşı karşıya kalıyor.

BTC borsa arzı
Kaynak: Glassnode

Borsaların cüzdanlarında tutulan Bitcoin miktarını izleyen bir metrik bu hafta 2.53 milyon adete ulaştı. Bu seviye daha önce Nisan’da 64.000 dolara çıkıldığında kaydedilmişti. Metrik Ekim ayında 2,56 milyona düşmeden önce Temmuz ayında kademeli olarak 2,7 milyonun üzerine çıktı ve sonrasında düşüş eğilimine girmişti.

Borsalardaki varlık hareketlerinin fiyatta bir toparlanma yaratacağı düşünülür. Bitcoin Kasım’daki 69.000 dolar seviyesinden düşüşüne başladığından bu yana, borsalardan 43 bine yakın BTC çıkışı gerçekleşti.

Uzun vadelilerin BTC arzı
Kaynak: Glassnode

Borsalardan dışarı çıkan Bitcoin miktarındaki artış, balinaların biriktirdiğini gösteriyor. Veriler, fiyatlardaki düşüşe rağmen Aralık 2021’den bu yana uzun vadeli cüzdanlara yaklaşık 100.000 Bitcoin eklendiğini gösteriyor. Bu durum uzun vadede yatırımcıların beklentilerinin değişmediğini düşündürüyor.

Bitcoin geçtiğimiz gün 38.800 dolara çıktı ve buradan bir geri dönüş yaşadı. Dijital varlık an itibariyle 36.600 dolar seviyesinde konsolide oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%