Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Boğa Döngüsünü 253 Bin Dolara Kadar Taşıyabilir

Modelleme Ethereum için de 22.000 doları işaret ediyor.
Bitcoin Boğa Döngüsünü 253 Bin Dolara Kadar Taşıyabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin 2020 yılındaki yarılanmasındaki fiyatından 7 kat daha yüksek seviyede bulunuyor. Analistlere göre tarih tekerrür ederse, %300’den fazla artış gerçekleşebilir. Ecoinometrics tarafından yapılan bir çalışmaya göre tarihsel emsalleri takip edecek bir Bitcoin, tüm tahminleri gölgede bırakabilir.

Bitcoin şu anda Mayıs 2020’deki yarılanmadan bu yana fiyatının 7,3 katı işlem görüyor. Bununla birlikte, son yarılanma döngüsü tamamlanırsa, fiyat hareketi 30 kat daha yüksek olana kadar durmayabilir.

Bu da fiyatın 253.000 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor. Benzer tahminler Ethereum için de yapıldı. Çalışmaya göre Ethereum’un yarılanma sonrası zirvesinin 22.000 olacağı tahmin ediliyor.

Bitcoin ve Ethereum yarılanma sonrası performans tablosu.
Kaynak: Ecoinometrics

2017 yılındaki büyük düzeltme kopyalandığında ise Bitcoin’in 42.000 dolara, Ethereum’un ise 1.300 dolara kadar düşebileceği belirtiliyor. Zincir analisti Willy Woo, Bitcoin yarılanma döngüsünün benzersiz olacağını yineledi.

BTC değerini ölçmek için herhangi bir şey kullanmanın anlamsız olduğunu belirten Woo, 1 BTC’nin 1 BTC’ye eşit olduğunu ifade etti. Analist ayrıca Bitcoin ile ABD Doları M2 arzlarını kıyasladı ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde ilginç şeyler olabileceğini söyledi.

Bitcoin ve ve Ethereum son haftalarda güçlü bir yükseliş kaydetti. Bitcoin an itibariyle 62.000 dolar seviyesinde tutunurken, Ethereum 4.550 dolarda işlem görüyor .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%