Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin için Bazı Göstergeler Ekim’de Boğa Sinyali Veriyor

BTC, Ekim aylarını 2013'ten bu yana 7 kez yedisinde karla kapattı.
Bitcoin için Bazı Göstergeler Ekim’de Boğa Sinyali Veriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, kapanışının hemen öncesinde güçlü bir toparlanma rallisine rağmen, fiyatı ay içinde %7’nin biraz üzerinde düştüğü için sözde Eylül lanetini kıramadı. Bununla birlikte, agresif yükseliş tersine çevirmeleriyle bilinen bir ay olan Ekim ayında geri dönüş yapıyor gibi görünüyor.

Veriler Bitcoin’in Ekim’i 2013’ten bu yana çoğu kez kârla kapattığını gösteriyor Geçen yıl, kripto para birimi yaklaşık %7,5’lik bir düşüşün ardından Eylül ayını yaklaşık 10.800 dolarda bitirdikten sonra %28 artarak 13.500 doların üzerindeki seviyelere ulaştı.

2013'ten beri Bitcoin aylık getirileri
Kaynak: ByBt.com

Benzer şekilde, Bitcoin bir önceki ay yaklaşık %14 düşmesine rağmen Ekim 2019’un sonunda %10’un üzerinde yükseldi. Ekim’de yükseliş beklentisi, Çin’in artan baskısı ve ABD’nin kripto sektörü üzerindeki daha sert düzenleyici duruşu şeklindeki endişe verici sinyallere rağmen ortaya çıkıyor.

CryptoCompare raporunda , dijital varlık yatırım ürünleriyle ilişkili hacimlerin Eylül ayında %9,6 arttığını belirtti. Bu arada, haftalık ürün girişleri Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviye olan 69.7 milyon dolara yükseldi.

ylül ayı için varlığa göre ortalama haftalık net giriş
Kaynak: CryptoCompare

Teknik göstergeler ayrıca, Eylül kapanışından önce 40.000 dolar civarında bir taban oluşturduğu ve geçici destek olarak kilit direnç seviyelerini geri aldığı için Bitcoin için yükseliş seansına işaret etti.

20 haftalık EMA odaklı boğa koşularını içeren BTC/USD haftalık fiyat tablosu.
Kaynak: TradingView

Artan hacimlerin eşlik ettiği 20 haftalık EMA’nın üzerinde bir hareket, tarihsel olarak patlayıcı Bitcoin boğa koşularına yol açtı. Bu tekrar ederse, BTC fiyatı önümüzdeki seanslarda yeni bir rekor seviyeye doğru gidebilir.

BTC boğa flama haftalık tablo
Kaynak: TradingView

Bitcoin için yükseliş sonucunu öngören bir diğer teknik gösterge ise boğa flaması.Geleneksel analistler, bu yanal hareketleri yükselişin devamının bir işareti olarak görüyorlar. Bitcoin yazım itibariyle 47.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%