Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Balina Adreslerine Son Çeyrekte 193 Cüzdan Eklendi

Balina adreslerinde son 10 haftada %1.5’lik artış yaşandı.
Bitcoin Balina Adreslerine Son Çeyrekte 193 Cüzdan Eklendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son haftalarda fiyat olarak düşüşünü sürdürse de, balinalar birikim yapmaya devam ediyor. Oynaklıktaki sıçrama ve tutarsız işlem hacimleri bile uzun vadeli BTC sahiplerini etkilemiyor.

Dijital varlığın fiyatı 50.000 dolar seviyesini tutmak için mücadele ederken, balinalar son 10 haftada portföylerini büyük birikimlerle genişletti. Bitcoin balina kulübü, 100 ila 1.000 jeton arasında varlık bulunan BTC adreslerini içeriyor.

Santiment tarafından yayınlanan veriler, 2021 yılının 4. çeyreğinin başlangıcından bu yana artan BTC balina sayılarına dikkat çekiyor. Son 10 haftada prestijli balina kulübüne toplam 193 BTC adresi katıldı.

BTC balina sayısı
Kaynak: Santiment

Son veriler ışığında, 13.942 adres şu anda 100 ile 1.000 arasında coin tutuyor ve bu, 2021 Eylül ayının sonundan %1.4 daha yüksek. Bu katmandaki balinaların sayısı, tarihsel olarak BTC fiyatıyla etkileyici paralellikler gösterdi.

Bitcoin’in dolaşımdaki arzı bu hafta başından itibaren 18,9 milyon seviyesini geçti, bu da toplam arzın %90’ından fazlasının halihazırda çıkarıldığı anlamına geliyor. Bitcoin’in ağ sağlığının önemli bir göstergesi olan BTC’nin hash oranı ise son dip seviyelerinden %93 yükseldi.

İyileşen ağ göstergelerine rağmen, son fiyat düşüşü, kripto varlığının kısa vadeli sahiplerinin zarar etmesine neden oldu. Bitcoin yazım itibariyle 900 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve 49.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu