Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Aktif Varlıkları Ekim’de %19 Artış Kaydetti

Uzun vadeli sahipler Bitcoin’lerini arıtmaya devam ediyor.
Bitcoin’in Aktif Varlıkları Ekim’de %19 Artış Kaydetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Zincir üzerindeki verilere bakıldığında, Bitcoin’in son iki hafta içinde hızlı bir şekilde toparlandığı görülüyor. Toplam aktif BTC varlıkları ve ortalama işlem boyutu, Ekim 2021’in başından bu yana keskin bir şekilde arttı.

Glassnode tarafından yayınlanan son rapor, toplam aktif Bitcoin varlıklarının son hafta boyunca 291.000’e ulaştığını ve bu da Ekim ayının başlangıcına göre yaklaşık %19’luk bir artış olduğunu ortaya koydu. Diğer yandan, medyan BTC işlem büyüklüğü 1,3 Bitcoin’in üzerine çıktı.

BTC aktif varlıklar
Kaynak: Glassnode

Uzun vadeli sahipler, Mart 2021’den bu yana BTC birikimlerini artırmaya devam ediyor. Son yedi ayda, BTC uzun vadeli sahipleri, varlıklarına 2.37 milyon Bitcoin ekledi. Aynı dönemde sadece 186,000 yeni madeni para çıkarıldı.

Raorda bu verilerin, boğa koşusunun başlangıcında 2020’nin sonlarından itibaren elde edilen sayılar ile aynı olduğuna dikkat çekildi. Eylül ortasından bu yana, medyan işlem boyutu 1,3 BTC’nin üzerine çıktı. Glassnode, Bitcoin ağının 1,6 BTC’nin üzerinde bir medyan işlem boyutunu en son Mart 2020’de rapor etmişti.

Son rapor uzun vadeli BTC sahiplerinin, 57.000 doların üzerindeki fiyat artışına rağmen dijital varlıklarını satmaya hala istekli olmadığını gösteriyor. Kripto para birimi son günlerdeki yükselişini sürdürüyor ve an itibariyle 57.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu