Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin ABD Tahvil Getirileri Etkisiyle 55 Bin Doların Altına Düştü

BTC 55.000 dolar desteğinde tutunma savaşını sürdürüyor.
Bitcoin ABD Tahvil Getirileri Etkisiyle 55 Bin Doların Altına Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 61.000 dolar ile en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düzeltmesini sürdürüyor. Kripto para 55.000 doların altına düştü. Düşüşün başlıca etkenleri arasında ABD hazine getirilerinin 13 ayın en yüksek seviyesine ulaşması yer alıyor. Gelen veriler, Pazar günü geç saatlerde başlayan bir düşüşü birleştirerek, BTC/USD için daha fazla aşağı yönlü baskı olduğunu gösteriyor.

Haftanın en düşük seviyelerini 53.000 dolara yaklaştırmamakla birlikte, Bitstamp’taki 54.425 dolara düşüş, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.700 dolara ulaştıktan sonra yaptığı düzeltmenin altını çiziyor.

ABD Tahvil Getirileri Bitcoin’i Düşürdü

BTC saatlik grafik
Kaynak: TradingView

BTC performansındaki düşüş ABD tahvil getirilerindeki artışla birlikte geldi. Zincir içi ölçümler geniş güç gösterdi ancak türev fonlama oranları da düştü ve spot fiyat hareketinin ötesinde yükseliş hissini kuvvetlendirdi.

Yatırımcı Scott Melker yaşanan düşüşle ilgili, “Bitcoin, öngörülebilir gelecekte yükselmeye devam edecek. Bize neyin acı verici derecede iğrenç olduğunu söylemek için tablolara veya teknik analize ihtiyacımız yok.” diye konuştu. İnsanların merkez bankası davranışına ve sonsuz para basımına karşı bir koruma olarak Bitcoin satın almakla daha fazla ilgilendiğini belirten tüccar, arz hızla piyasadan çıktığını söyledi.

BTC / USD 10 yıllık ABD tahvil getirileri grafiği
Kaynak: TradingViiew

Bu arada kurumsal katılım konusunda bu hafta, Bitcoin yatırım firması NYDIG, potansiyel büyük hacimli kurumsal yatırımcılara önemli duyurular getirmesi çağrısında bulundu. BTC yazım itibariyle 54.800 dolar seviyesindeki görünümünü koruyor. Analistler sert yönlü bir kırılmaya karşı 52.000 direncinin önemine dikkat çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%