Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 58 Bin Dolar Direncine Yaklaşırken Yatırımcılar Satış Düşünmüyor

Tüccarlar pozisyonlarına ekleme yapmaya devam ediyor.
Bitcoin 58 Bin Dolar Direncine Yaklaşırken Yatırımcılar Satış Düşünmüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerdeki yükselişini 56.000 dolar seviyesinin üzerine kadar taşıdı. Burada kuvvetli direnç ile karşılaşan kripto para birimi, geri çekildi ve 54.000 doların altı seviyelere kadar geriledi.

Kripto para birimi an itibariyle 54.400 dolar seviyesinde işlem görüyor. Yılın başlarında boğalar için bir yapışma noktası olduğunu kanıtlayan 58.000 dolar direncine yeniden yaklaşılıyor. Yatırımcılar ise varlıklarını satmayı düşünmüyor. Analistlere göre bu durum yükseliş beklentisinin artmasına neden oluyor.

BTC günlük açıklamalı grafik
Kaynak: William Clemente/Twitter

Analist William Clemente, bu yılın başlarından itibaren iyi miktarda genel arz olduğu için bu 56-58 bin dolarlık alanın bir miktar direnç sağlamasının şaşırtıcı olmadığını söyledi. Bu seviye aynı zamanda Bitcoin’in 1 trilyon dolar piyasa değerini geçtiği bir alan olmakta.

Bitcoin 60.000 dolara yaklaşırken yatırımcılar satış yerine pozisyonlarına ekleme yapmaya devam ediyor. Glassnode’dan gelen veriler , saklanan veya tamamen kaybedilen BTC arz oranının 9 ayın en yüksek seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Hodled ve Lost Coins tablosu
Kaynak: Glassnode

Bitcoin’in bu yılın 4. çeyreğindeki boğa koşusunun ilk aşamasından farklı olduğunu kanıtlarcasına, “Hodled or Lost Coins” miktarı 7.203.450.731 BTC’ye ulaştı. Ağustos ayından bu yana hodl yapan oyuncuların BTC adedi artmaya devam ediyor.

Kripto para birimi Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine dokunmuştu. Buradan geri çekilen BTC, yaz aylarında 29.000 dolara ulaşan sert bir düşüş görmüştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%