Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 58 Bin Dolar Olan ATH Seviyesi Öncesi Kazançlarını Konsolide Ediyor

BTC geçtiğimiz haftalarda ulaştığı 58 bin dolar seviyesinin yakınlarını test etti.
Bitcoin 58 Bin Dolar Olan ATH Seviyesi Öncesi Kazançlarını Konsolide Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar Bitcoin’in başı çekmesi ile beraber yükseliş eğrisini sürdürüyor. Bitcoin geçtiğimiz haftalarda 58.000 dolar seviyesini geçerek tüm zamanların en yüksek değerlemesine ulaşmıştı. Bu seviyeyi gördükten sonra yönünü aşağı çeviren BTC, 43.000 dolara kadar geriledi. Düzeltme sürecini tamamlayan kripto para yeniden yükselişe geçti.

Günlük grafikte BTC 57.387 dolara kadar yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin yakınlarını test etti. Bu fiyatta direnç ile karşılaşan Bitcoin, 55.000 dolara kadar geriledi ve kazançlarını konsolide ediyor. Saatlik grafikte 10 saatlik ve 50 saatlik ortalamalarının üzerinde işlem gören kripto para, piyasa analistleri için yükseliş sinyali veriyor.

ABD’nin COVID-19 Teşvik Paketi BTC’ye Yaradı

ABD’nin COVID-19 Teşvik Paketi BTC’ye Yaradı
Kaynak: TradingView

ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Joe Biden’ın görevdeki ilk günlerinin önceliği olan ve Senato tarafından zaten kabul edilen 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım tasarısını kabul etti. Bazı ekonomistler, fazladan paranın ekonomiyi hızla yeniden canlandıracağını, tüketici talebinde ve istihdamda hızlı bir şekilde fiyat artışlarına yol açabilecek hızlı bir toparlanmayı tetikleyebileceğini söylüyor.

Kripto analistleri, yatırımcıların türev sözleşmelerinde kaldıraç için ödedikleri bir ücret olan bitcoin varlıkları üzerindeki ortalama fonlama oranlarının, piyasaların daha fazla yükselişe geçtiğinin bir göstergesi olarak geri adım atmaya başladığını belirtti.

Bitcoin fiyatında 56.000 ve 57.000 doları direnç seviyelerinin üzerinde ek kazançlar elde edildi. BTC, düşüşü düzeltmeden önce 57.400 dolar civarında yeni bir aylık yüksek seviyeye yükseldi. Kripto para 56.000 dolar seviyesinin altına düştü, ancak boğalar 55.000 dolar destek bölgesini koruyor.

Analistler 56.500 dolar dolarının üzerinde yeni bir artış şansı olduğunu düşünüyor. İlk kilit direnç 57.000 dolara yakın olup, boğalar 57.500 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir aylık yüksekselişi hedefleyebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%