Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 57 Bin Dolara Yükselirken Ethereum ve Altcoinler Kayıplarını Azaltıyor

BTC hafta sonu yaşadığı sert düşüşün ardından kayıplarını geri alıyor.
Bitcoin 57 Bin Dolara Yükselirken Ethereum ve Altcoinler Kayıplarını Azaltıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin, son dönemin en sert düzeltmelerinden birisini yaşadı. 64.800 dolar ile tüm zamanların en yükseğine ulaşan kripto para, bu seviyeden geri çekilmeye başladı. Hafta sonu sert bir düzeltme alan BTC, 51.500 dolar seviyelerine kadar sert bir şekilde geriledi.

Bu durum başta Ethereum olmak üzere altcoinlerin büyük bölümünde sert kayıplar yaşanmasına neden oldu. BTC kayıplarının bir kısmını telafi etmeye başladı. Kripto para an itibariyle 56.500 dolar seviyesine kadar yükselmiş durumda. Aynı şekilde Ethereum 2.250 dolar seviyesinin üzerinde toplarlanma işaretleri gösteriyor.

Bitcoin Sert Düşüş Ardından Toparlanıyor

Bitcoin Sert Düşüş Ardından Toparlanıyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

Dip nokta olan 51.000 desteğinin üzerinde tutunan BTC, yeni bir artışa başladı. 55.000 d
dolar direncini temizleyen kripto para 57.000 doları üzerine kadar çıktı. Bu yükseliş altcoinlerde de toparlanma yaşanmasına neden oluyor.

İlk büyük direnç 58.000 dolar seviyesinde görünüyor. Bu seviyenin üzerindeki kapanışlar fiyatı yeniden 60.000 dolara doğru çıkarabilir. Aşağı yönde 56.500 dolar ilk destek bölgesi ve ana destek ise 55.000 dolar seviyesinin yakınlarında oluşuyor.

Ethereum 2.250 Dolara Geri Döndü

Ethereum 2.250 Dolara Geri Döndü
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bitcoin’deki sert düşüşten etkilenen Ethereum kayıplarını geri alıyor. Geçtiğimiz günlerder 2.500 dolar bandını kıran ETH, tüm zamanların en yükseğini görmüştü. Düşüş dalgası ile ETH. 2.000 dolar üzerindeki desteğe tutundu.

Yeniden yükselişe geçen kripto para 2.250 dolar seviyesinde işlem görüyor. İlk büyük direnç 2.300 dolar olurken, bu seviyenin üzerindeki kırılmalar 2.400 dolara doğru bir kırılmanın kapılarını açabilir. Aşağı yönde ise 2.200 dolar desteği yeniden ziyaret edilebilir.

Hafta sonu BNB, ADA, LTC ve XRP gibi altcoinlerde de sert düşüşler görüldü. Binance Coin 428 dolar seviyesine kadar düştü ve an itibariyle 530 dolar bandında işlem görüyor. Benzer şekilde XRP, ADA, LTC ve diğer altcoinler Bitcoin’deki toparlanmanın etkisiyle kayıplarını geri alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%