Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 57 Bin Doların Üzerine Çıkarak Kayıplarını Geri Alıyor

Koronavirüs pandemisinde yeni varyantların ortaya çıkışı bitcoini yukarıya taşımaya devam ediyor. Ayrıntılar haberde;
Bitcoin 57 Bin Doların Üzerine Çıkarak Kayıplarını Geri Alıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin küresel piyasalardaki yeni COVID-19 varyantına dair endişelerin artması ile beraber hafta sonuna sert düşüş yaşayarak giriş yapmıştı. Kripto para birimi bu süre içerisinde konsolide olurken, yeniden yönünü yukarı çevirmiş görünüyor.

BTC haftaya 58.000 dolar seviyesinin üzerine doğru bir hareket ile başladı. Kripto para birimi yazım itibariyle 57.400 dolar seviyesinden işlem görüyor. Saatlik grafikte 54.800 dolar civarında direnç gösteren düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma gerçekleşti.

Parite mevcut konumu itibariyle 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Yukarı yönde ani bir direnç 58.000 dolar seviyesine yakın. Bitcoin için bir sonraki kilit direnç 58.500 dolar seviyesine yakın.

BTC 57 bin doları geçti
Kaynak: TradingView

Direnç bölgelerinin seviyelerinin üzerinde bir kapanış, fiyatı 60.000 dolara doğru itebilir. 60.000 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış olursa, fiyat daha da yükselebilir. İlerleyen süreçte ise fiyat 62.000 dolar seviyesine doğru yükselebilir.

Bitcoin 58.000 dolar direnç bölgesini aşamazsa, yeni bir düşüş başlayabilir. Aşağı yönde acil bir destek 57.200 dolar seviyesi yakınlarında. İlk destek ise 56.500 dolar seviyesinde oluşuyor.

Burası aynı zamanda 100 saatlik basit hareketli ortalama ve altında olacak kapanışlar, fiyatı yeniden 55.000 dolar desteğine kadar taşıyabilir. Daha fazla kayıp olması halinde fiyat 53.500 dolar desteğine inebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu