Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 55 Bin Dolar Üzerinde Konsolide Olurken Ağda 2.2 Milyonu Aşkın BTC Taşındı

Yatay seyir, zincir üzerindeki hareketliliği artırıyor.
Bitcoin 55 Bin Dolar Üzerinde Konsolide Olurken Ağda 2.2 Milyonu Aşkın BTC Taşındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in 55 bin dolar ile 60 bin dolar arasındaki yatay seyirli fiyat hareketleri, zincir üzerindeki etkinliğini artırdı. Dijital varlık konsolidasyon aşamasındayken, toplam BTC arzının büyük bir kısmı hareket etmeye başladı.

Veriler, 2,2 milyondan fazla madeni paranın en son 55.000 ila 60.000 dolar arasında hareket ettiğini gösteriyor. 55.000 dolarlık fiyat seviyesi, son birkaç gün içinde iyi bir destek olarak hareket etti.

Bununla birlikte, kripto varlığı 60.000 dolara yaklaşırken güçlü bir direnç gördü. Son piyasa düzeltmesi, kısa vadeli sahipleri arasında paniğe neden oldu. Öte yandan, büyük kurumsal sahipler, fiyat geçmişinde en son düşüşü normal olarak nitelendirdi.

BTC ağ etkinlik grafiği
Kaynak: Glassnode

Uzun vadeli BTC sahipleri için olumlu bir işaret, Bitcoin’in piyasa değerinin Ekim 2021’den bu yana 1 trilyon doların altına düşmemesi oluyor.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, kripto pazarındaki istikrar ve Bitcoin’in toplu olarak benimsenmesi hakkında, yıl sonuna doğru giderken piyasaların bekle ve gör modunda olduğunu söyledi.

Ardoino, yatırımcıların fiyat hareketlerine odaklanmak yerine, endüstriyi bir bütün olarak görmelerini ve bugüne kadar olan ilerlemeyi düşünmeleri gerektiğini belirtti. Bitcoin yazım itibariyle 1 trilyon dolar piyasa değerinin üzerini tutmayı sürdürüyor ve 56.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%