Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 54 Bin Dolar Altı Düşüşünü Sürdürürken Altcoinler Değer Kaybediyor

Bitcoin düşüş trendi ile 52.000 dolar desteğini ziyaret edebilir.
Bitcoin 54 Bin Dolar Altı Düşüşünü Sürdürürken Altcoinler Değer Kaybediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin hafta sonu yaşadığı büyük düşüşün etkilerini yaşamaya devam ediyor. 60.000 dolardan 51.000 dolara kadar sert bir gerileme yaşayan kripto para, 55-54 bin dolar seviyesinde tutunmuş durumda. Ancak uzmanlar trendin yön değiştirdiğini ve daha alt seviyelerin ziyaret edilebileceğini belirtiyor.

Fiyat şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın çok altında işlem görüyor ve bu düşüş ihtimalini artırıyor. Aşağı yönlü hareketin sürmesi halinde 52.000 dolar desteği ziyaret edilebilir. Diğer yandan veriler 56.000 dolar civarında bir direnç oluştuğunu ve düşüş kanalı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin 52 bin dolara düşebilir
Kaynak: TradingView

Diğer yandan Ethereum da Bitcoin ile benzer şekilde değer kaybetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2.500 doları geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gören ETH, 2.050 dolara kadar gerilemiş durumda. 2.300 doları geçemeyen kripto para yeni bir düşüşe başlamış görünüyor.

2.200 dolar seviyesi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem gören ETH, 2.180 dolar civarında direnç gösteren büyük bir düşüş eğilimi çizgisine sahip.

Ethereum 2.050 dolara geriledi
Kaynak: TradingView

Bitcoin ve Ethereum’daki düşüş altcoinlerin büyüm bölümünde değer kaybı yaşanmasına neden oldu. BNB 500 dolar destek seviyelerinin üzerinde kalamadı. Kripto para şu anda 480 doları desteğinin yakınında konsolide oluyor. Cardano yüzde 10 düştü ve şu anda 1.200 dolar desteğinin altında işlem görüyor. XRP ise düşüşünü 1.32 dolar seviyelerine kadar sürdürdü.

Altcoinler arasında yeşil görünen Dogecoin ise yükselişini sürdürüyor. BTC ve ETH’den daha iyi bir performans gösteren DOGE, yüzde 20’den fazla değerlendi ve 0.40 dolar seviyesine tutunmuş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu