Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin için Bir Sonraki Hedefin 52 Bin Dolar Olduğu Söylendi

Dün 50 bin dolara ulaşan BTC’nin ilerleyen günlerde 52 bin dolara kadar yükselebileceği söyleniyor.
Bitcoin için Bir Sonraki Hedefin 52 Bin Dolar Olduğu Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçen zaman içerisinde sürekli yeni rekorlar kırarak yoluna devam ediyor. Son dönemde yapılan kurumsal yatırımlar ile kripto para birimi yönünü yukarıya çevirmiş durumda. Geçtiğimiz gün Bitcoin, 50 bin dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. An itibariyle veriler takip edildiğinde BTC, 50 bin doların üzerinde tutunmuş görüyor. Uzmanlar önemli bir direncin kırıldığını belirterek, Bitcoin’in önünün açık olduğunu ifade ediyor.

Yaptığı isabetli tahminler ile tanınan analist Aayush Jindal, Bitcoin’in önümüzdeki süreçte de yükselişini sürdüreceğini düşünüyor. Veriler Bitcoin’in 100 saatlik basit hareketli ortalamanın çok üzerinde seyrettiğini gösteriyor. Jindal’e göre kripto para birimi 48 bin dolar seviyesinin üzerinde olduğu sürece yükseliş trendini sürdürecek. Analist bir sonraki hedefin 52 bin dolar olduğunu iddia etti.

BTC için İlk Hedef 52 Bin Dolar

BTC için İlk Hedef 52 Bin Dolar
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bitcoin çeşitli gelişmeler ile değerlenmeyi sürdürüyor. Güncel verilere göre Bitcoin en yüksek 50.689 dolar seviyesini görmüş durumda ve yönünün yukarı doğru olacağı tahmin ediliyor. Kripto paranın yönünü yukarı doğru çevirmiş olması sonrası, diğer altcoinlerde de bir hareketlenme olması sürpriz olmayacaktır.

Kaynak: Twitter

Analist BTC’nin 52 bin dolara doğru yükseleceğini iddia ediyor. Kazançların sürmesi halinde ilk etapta 51 bin dolara çıkabilecek olan kripto para için bir sonraki kilit direncin 52 bin dolar seviyesi olduğu belirtiliyor. 50.200 seviyesinin üzerine çıkılmaması halinde olumsuz yönde bir düzeltme olabileceği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı yapmış ve kripto para biriminin hızla değer kazanmasında önemli rol oynamıştı.

Madencilerin Kazancı Artıyor

Madencilerin Kazancı Artıyor

Diğer yandan Bitcoin madenciliğinde artık yatırımcıların kazancının arttığı görülüyor. Blok zincirindeki işlem ücretleri 20’nin üzerinde çıkmış durumda. Uzmanlara göre bu durum kripto paranın geleceği için son derece olumlu. BTC’nin merkeziyetsiz bir ağa sahip olması, insanların ilgisinin artmasına neden oluyor.

Daha önce madenciler her kazandıkları blok başında 6.25 BTC sahibi oluyordu. İşlem ücretlerinin artması ile beraber bu seviye 20 dolara kadar yükseldi. Yükseliş madencilerin çok daha yüksek gelir elde etmesini sağlayacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%