Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 50 Bin Dolar Direncinin Altında Düzeltmesini Yapıyor

BTC yeni bir yükseliş için güç topluyor. Uzmanlar 50.00 dolar direncinin temizlenmesi gerektiğini belirtiyor.
Bitcoin 50 Bin Dolar Direncinin Altında Düzeltmesini Yapıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin başlattığı yükseliş dalgasını 50.000 dolar seviyesinin üzerine kadar sürdürdü. Burada satış baskısı ile karşılaşan BTC, 49.000 dolar seviyesine geriledi. Sonrasında 48.200 dolar seviyesine kadar gerileyen kripto para birimi, buradan da toparlandı.

Parite an itibariyle 49.500 dolar seviyesinde tutunmuş görünüyor. 48.000 dolarlık destek bölgesinin ve 100 saatlik SMA’nın altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat yeni bir düşüş başlayabilir. Bir sonraki büyük destek 46.500 dolar seviyesi yakınlarında oluşuyor.

BTC 50 bin dolar yakınlarında
Kaynak: TradingView

Kripto para biriminin yükselişini sürdürmesi için 50.000 dolar direncini kırması gerekiyor. Buranın üzerindeki kapanışlar fiyatı 51.500 ve 52.000 dolar seviyelerine çıkarabilir. Ethereum ise yukarı yönlü hareketini sürdürüyor.

Parite yükselişini 3.800 doların üzerine taşıdı ve yazım itibariyle bu seviyeden işlem görmeye devam ediyor. Kripto para birimi aşağı yönlü düzeltme öncesi 3.840 dolara kadar yükseliş kaydetti.

ETH 3.800 doların üzerine çıktı
Kaynak: TradingView

Saatlik grafikte 3.680 dolar civarında destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi var. ETH için ilk direnç 3.850 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Bu seviyenin üzerinde bir hareket, başka bir yukarı yönlü hareket başlatabilir. Bir sonraki ana direnç 4.000 dolar seviyesi yakınlarında.

Aşağı yönlü bir düzeltme olması halinde 3.700 dolar seviyesi önemli bir destek haline geldi. Buranın altındaki kapanışlar fiyatı 3.600 dolara kadar itebilir. Bitcoin ve Ethereum’daki yükseliş dalgası altcoinlerin de canlanmasına neden oluyor. Son veriler itibariyle kripto para piyasasının toplam değeri 2.2 trilyon doların üzerine çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu