Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 38 Bin Dolara Kadar Gerilerken, Ethereum Düzeltme Yaptı

Analistler bu seviyenin altındaki risklere dikkat çekiyor.
Bitcoin 38 Bin Dolara Kadar Gerilerken, Ethereum Düzeltme Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz günlerde bu yana başlattığı yükselişi 40.000 dolar seviyesine kadar sürdürdü. Bu bölgedeki direncin üzerine çıkamayan kripto para birimi düşüş trendine girmiş durumda. BTC yazım itibariyle 38.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Fiyatın 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına inmesi, düşüşün hızlanmasına neden oldu. Ana direnç şu anda 40.500 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında oluşuyor.

BTC 38 bin dolara düştü
Kaynak: TradingView

Trend çizgisinin üzerinde ve ardından 40.000 doların üzerinde bir yukarı kırılma olursa, Bitcoin yükselişini sürdürebilir. Yukarı yönde 41.000 dolar kilit direnç görevi görüyor. Bitcoin bu seviyelerin üzerine çıkamazsa, düşüşünü sürdürebilir.

Aşağı yönde ilk büyük destek 38.000 dolar olarak görünüyor. Buranın kırılması, fiyatın 37.000 ve 36.000 dolar bölgesine gerilemesine neden olabilir.

Ethereum tarafında da Bitcoin’deki düşüşün etkisiyle bir gerileme yaşandı. Kripto para birimi geçtiğimiz gün 2.700 dolara kadar yükseldi ve parite yönünü aşağı çevirmiş durumda. ETH an itibariyle 2.480 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETH 2.500 doları kırdı
Kaynak: TradingView

Fiyat şu an da 100 saatlik basit hareketli ortalama seviyesinde bulunuyor. thereum için yukarı yönde, ilk kilit direnç 2.600 dolar seviyesine yakın. Ana direnç şu anda 2.650 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor.

Net bir kırılma ve 2.650 doların üzerinde bir kapanış, başka bir istikrarlı artışa başlayabilir. Belirtilen durumda, fiyat 2.700 dolar seviyesini tekrar ziyaret edebilir. Kripto para birimi bu seviyelerin altında düşüşünü uzatabilir. Ana destek trend çizgisi 2.450 dolar yakınlarında oluşuyor.

Buranın altında kırılma ile fiyat 2.350 dolar desteğine gerileyebilir. Son verilere göre kripto para piyasasının toplam market değeri 1.550 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Bitcoin ise 720 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olmakta.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu