Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 2021’in İkinci Yarısında Daha İyİ Performans Gösterebilir

Bloomberg analistleri Bitcoin’in olası senaryolarını değerlendirdi.
Bitcoin 2021’in İkinci Yarısında Daha İyİ Performans Gösterebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerde aşağı ve yukarı yönlü hareketlerini daha yüksek hacimle gerçekleştirmeye başladı. Kripto para birimi kısa süre içerisine 30.000 dolardan 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Yılın ikinci yarısı için Bloomberg analistleri, Bitcoin’in daha iyi bir performans göstereceğini tahmin ediyor. Bitcoin piyasada çalkantılı akışına devam ederken, analistler kripto para birimi için büyük şeyler görmeye devam ediyor.

BTC 2021 günlük grafik
Kaynak: TradingView

Bloomberg analisti Mike McGlone kripto paranın yılın ikinci yarısında daha iyi performans göstereceğini söyledi. Yılın ikinci yarısına bir ay kala piyasa, Bitcoin fiyatının piyasa çöküşünden bu yana ilk kez 40.000 doları kırdığını gördü.

Rapor mevcut eğilimlerin devam ettiğini ve büyük olasılıkla yılın ikinci yarısı oynanırken varlıkları daha iyi performans göstermeye devam edeceğine işaret ediyor.

Kripto piyasası hakimiyetinin önemli bir oranda Bitcoin tarafından tutulmaya devam ediyor. Pazar hakimiyetinin %45’inden fazlası Bitcoin’e ait ve bu BTC’yi kripto para piyasasının en üst seviyesine yerleştiriyor.

Bitcoin’in yılın ikinci yarısından daha iyi performans göstermesinde altın ve uzun vadeli tahvil verilerine de bağlanıyor. Rapor ayrıca Bitcoin ile birlikte Ethereum’un mevcut hareketine de değindi. Dijitalleşmiş finans piyasasının devam eden büyüyen doğasının Ethereum fiyatında bir artış yaratacağı düşünülüyor.

Ethereum’un uzun zamandır piyasada Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterdiğine dikkat çekildi. Analistler ilerleyen dönemde bu durumun devam edeceğini düşünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%