Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin için 2020 Sonuna Kadar 16 Bin Doları Görebilir Yorumu Geldi

Şimdiye dek yüzde 20 civarında artan bitcoin için yıl sonu hedefi 16 bin dolar olarak belirtildi.
Bitcoin için 2020 Sonuna Kadar 16 Bin Doları Görebilir Yorumu Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin, 2012’den bu yana en iyi yıl başlangıcını kaydetti. İyimserlik, 2017 rekorunun kırılmasının ardından yaşanan çöküşün ardından piyasalara geri döndü. Singapur/Hong Kong saatiyle 13.30 sıralarında 8.667 dolar seviyesinden işlem gören bitcoin, bu yıl kabaca yüzde 21 seviyesinde artış kaydetti.

Ethereum ve XRP dahil olmak üzere diğer dijital paralar da 2020’nin ilk iki haftasında yüzde 20’den fazla kazanç sağlayarak yükseliş trendini takip etti.

Aralık 2017’de bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolara ulaşmış ancak Aralık 2018’de keskin bir şekilde 3000 doların üzerine düşmüştü. Birçok uzman, bu rakamı dip olarak görmüştü ki dijital para biriminin fiyatı 2019’da yükselmeye devam etti. Ancak, bazı gelişmeler son fiyat artışının temelini oluşturdu.

Son Fiyat Artışının Temelinde İran Gerilimi ve CME’nin Bitcoin Opsiyonları Var

Son Fiyat Artışının Temelinde İran Gerilimi ve CME'nin Bitcoin Opsiyonları VarBlockchain girişimlerine bir yatırımcı olan Kenetic Capital’in kurucu ortağı Jehan Chu, İran belirsizliğinin CME Bitcoin Options’ın olumlu lansmanı ile birleştiğinde bitcoinde sıçramayı yönlendiren güçlü katalizörler olduğunu ve hatta sıcaklığı, ilk 100 altcoine de yaydığını söyledi.

Bitcoin Fiyatlarını Buradan Takip Edin!

Chu, İran ve ABD arasındaki mevcut jeopolitik gerilimlerin yanı sıra Pazartesi günü Chicago Ticaret Borsası’nda başlatılan borsada işlem gören bitcoin opsiyonlarına atıfta bulundu. Bitcoin opsiyonlarının piyasaya sürülmesi sanal para birimini 2 ayın en yüksek seviyelerine çıkartırken, gelişme CME borsasını da olumlu etkiledi.

Teknik Gelişmeler de Fiyatı Destekliyor

Teknik Gelişmeler de Fiyatı DestekliyorBunlar, kurumsal yatırımcıların bitcoine yatırım yapmasının bir yolu olarak görüldü ki gelişmeler, fiyat için olumlu oldu. Chu; “Duyarlılık hala volatilite dalgalanmalarını tetiklerken, piyasaya demirlenen artan kurumsal hacim görüyoruz” dedi. Bu arada, bitcoinin teknik yönlerindeki gelişmelerin de son alımları destekliyor olabileceği vurgulandı. Mayıs ayında yapılacak bitcoin halving (yarılanma) bunlardan bir tanesi olarak gösterildi.

Kripto para birimi borsası Luno’nun Asya başkanı olan Vijay Ayyar, bu etkinliğin halihazırda fiyatlandırılıp fiyatlandırılmamış olmasını “tartışmalı” ifadeleriyle nitelendirdi ve şöyle konuştu:

“Normal insanların çoğunun bunun farkında olmadığına inanıyorum ve fiyat yükselmeye başladığında kitleler daha önce gördüğümüz gibi içeri gelecek. Bunun Mayıs 2020’de gerçekleşmesi planlanıyor. Yani gördüğümüz gibi her fiyat artışında, insanlar kesinlik için Mayıs ayını bekliyor.” Ayrıca yıl sonuna kadar 15 bin ila 16 bin dolar arasında bir fiyatın, bitcoin için makul bir hedef olduğunu ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu