Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance İsrail’deki Faaliyetlerini Askıya Aldı

Düzenleyici kurum borsadan faaliyetlerini netleştirmesini istedi. Bu olana kadar borsa tüm faaliyetlerini durdurdu. Ayrıntılar geliyor...
Binance İsrail’deki Faaliyetlerini Askıya Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bazı ülkelerde düzenleyicilerden gelen baskılar ile karşı karşıya kalıyor. Borsa son olarak İsrail Sermaye Piyasası Kurumu tarafından inceleme altına alındı.

Yerel haber kaynaklarında yer alan bir rapora göre, düzenleyici kurum borsadan, ülkedeki faaliyetlerini netleştirmesini talep etti. Bu kapsamda Binance’ın İsraillilere sağladığı hizmetlerin türü ve faaliyet gösterdiği lisanslar hakkında açıklama istendi.

Sermaye piyasasının müdahalesinin ardından Binance, ülkedeki tüm faaliyetlerini lisans incelemesi tamamlanana kadar durdurdu. Binance bir süredir düzenleyicilerin denetimine maruz kalıyor.

Kısa zaman önce ABD Borsa ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC) borsayı piyasa ilişkileri nedeniyle inceleme altına almıştı. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında ise İngiltere’nin finansal gözlemcisi FCA, Binance’ı ülkede faaliyet göstermesine izin verilmediği konusunda uyarmıştı.

Kripto para borsası son olarak Singapur’da da yapmış olduğu lisans başvurusunu geri çekmiş ve alım satım işlemlerini durdurma kararı almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%