Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance CEO’su, Zorunlu KYC Uygulaması Sonrası Kullanıcıları Tuttuklarını Açıkladı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, borsanın uyumluluk yol haritasına ve kullanıcılarının KYC sonrası davranışları hakkında konuştu.
Binance CEO’su, Zorunlu KYC Uygulaması Sonrası Kullanıcıları Tuttuklarını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle yıllarca süren temasının ardından uyumluluk dostu bir yaklaşım benimsedi. CZ’nin açıklamasına göre bu yaklaşım kullanıcıları elde tutmayı başardı.

Zhao, Binance’in mevzuata uyumlu bir işletme olarak yeni kullanıcıları çekmek amacıyla KYC süreçlerini küresel kullanıcılar için zorunlu hale getirdiğini belirtti. CZ, Binance’in KYC’yi zorunlu hale getirdikten sonra kullanıcıların yaklaşık %3’ünü kaybettiğini açıkladı.

KYC, kripto borsaları ve geleneksel finans kurumları tarafından kullanılan yaygın bir uygulamadır. Şirketlerin, bir tür gerçek dünya tanımlaması talep ederek bir kullanıcının gerçekliğini doğrulamasını sağlar.

Binance, 20 Ağustos’ta KYC’yi tüm mevcut ve yeni kullanıcıları için kripto para yatırma, alım satım ve çekme gibi ürün ve hizmetlerine erişme zorunluluğu getirmişti.

Zhao, uyumlu olmanın daha fazla kullanıcının kendilerini kullanmasıuna imkan sağlayacağını düşündüklerini belirtti ve çoğu insanın lisanslı bir borsa kullanırken daha rahat hissettiğini sözlerine ekledi.

Binance CEO’su, düzenleyicilerin başlangıçta Binance hakkında şüpheci olsalar da iletişim devam ettikçe tutumlarının değiştiğine dikkat çekti. Borsa yakın zamanda Zhao’nun dünya çapında farklı bölgelerde resmi merkezler kurma vizyonunun bir parçası olarak İrlanda’da üç yan kuruluşu faaliyete geçirdi

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%