Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Borsasından 40 Bin BTC Çıkışı Gerçekleşti

Borsadaki çıkışın sebebi Binance US’ta yaşanan büyük düşüş olabilir.
Binance Borsasından 40 Bin BTC Çıkışı Gerçekleşti
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ta Bitcoin çıkışları hız kazandı. Veriler borsadaki BTC bakiyesinde önemli düşüşler kaydetti. CryptoQuant’ın bildirdiğine göre Binance borsasından 40.000 BTC, bilinmeyen cüzdanlara aktarıldı.

Genel olarak borsalardan Bitcoin çıkışı gerçekleştiğinde, bu durum kripto para biriminin yükseleceği şeklinde yorumlanır. Ancak bu sefer durum sanılandan farklı olabilir. Geçtiğimiz hafta içerisinde Binance’ın ABD platformunda, sipariş defterindeki zayıflıktan dolayı büyük bir düşüş meydana geldi.

BTC, Binance net çıkışlar
Kaynak: CryptoQuant

Yeterli likidite olmaması nedeniyle, Bitcoin 8.000 dolar seviyesine kadar iğne attı. Bu düşüş borsada daha önceden tanımlanmış çok sayıda alım emirlerinin uygulanmasına neden oldu.

Bitcoin’in önceki ATH’yi geçmesi ve işlem hacimlerinin sabit kalmasıyla, bazı tüccarlar ve yatırımcılar fonlarını borsalardan uzaklaştırıp cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Hacim ölçümlerine göre, anormal ticaret faaliyetleri ile birlikte merkezi borsalarda önemli bir satış baskısı görünmüyor.

BTC günlük grafik
Kaynak: TradingView

Daha önce, Bitcoin’in fiyatının önceki ATH’den 29.000 dolara geri döndüğü Mayıs ayında kayda değer döviz girişleri görülmüştü. Çoğu perakende yatırımcı, kar elde etmek için cüzdanlarından fonları borsalara taşımıştı.

Kripto para birimi haftanın ilk gününe yükseliş yaşayarak başladı. BTC yazım itibariyle 62.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin geçtiğimiz hafta 67.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmiş ve buradan düzeltme yapmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%