Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Beyaz Şapkalı Hacker Bulduğu DeFi Açığı ile 1 Milyon Dolar Kazandı

Belt Finance üzerinde hatayı önleyen hacker, DeFi tarihinin en büyük ödülünü kazandı.
Beyaz Şapkalı Hacker Bulduğu DeFi Açığı ile 1 Milyon Dolar Kazandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Binance Smart Chain’de bir getiri optimizasyon stratejisi yürüten otomatik bir piyasa yapıcı protokolü olan Belt Finance üzerinde büyük bir açık tespit edildi. Hatayı ortaya çıkarak beyaz şapkalı hacker, 10 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu.

Hacker DeFi tarihinin en büyük ödülünü kazandığını iddia ediyor. Sektörün beyaz şapkalı programcısı Alexander Schlindwein, bu hafta Belt Finance protokolündeki güvenlik açığını keşfetti ve haberi ekibe bildirdi.

Schlindwein, çabaları için 1,05 milyon dolarlık cömert bir tazminat aldı. Bunun 1 milyon doları Immunefi tarafından sağlandı ve Binance Smart Chain’in Priority One programı tarafından ek 50.000 dolar verildi.

Immunefi, kripto para birimi projeleri için yazılım güvenliğinde pazar liderleri arasında yer alıyor. Platformun başlangıcından bu yana, akıllı sözleşmelerde ve kripto platformlarında teknik altyapı kusurlarını başarıyla tespit eden beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarına 3 milyon dolardan fazla ödeme yapıldığı bildiriliyor.

Schlindwein, Immunefi’deki hata ödüllerinin listesini gözden geçirdiğini ve üzerinde çalışmak için Belt Finance’i seçtiğini söyledi. Akıllı sözleşmelerini incelerken, her kullanıcının yatırdığı fonları takip eden hata fark ettiğini belirten hacker, saldırıyı engellemiş olmasının kendisine daha fazla güven verdiğini belirtti.

DeFi’nin güvenlik ihlalleri yaygın bir endişe kaynağı olmaya devam etse de, bazı çevreler gelişmekte olan ekosistemin bu tür olaylardan uzun vadede fayda sağlayacağını düşünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%