Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bank of Mexico Başkanı Bitcoin’in Güvenilir Olmadığını Söyledi

Kripto paralar düzenleyiciler arasında tartışılmaya devam ediyor.
Bank of Mexico Başkanı Bitcoin’in Güvenilir Olmadığını Söyledi

Meksika Merkez Bankası valisi Alejandro Díaz de León, Bitcoin’in güvenilir olduğunu ve yasal kullanılmasını reddetti Leon, fiyat oynaklığını yasal olarak kabul etme yolunda büyük bir barikat olarak görüyor.

Vali Díaz de León, Bitcoin’in bugünkü finansal sistemdeki konumunun, merkez bankasının itibari parasıyla karşılaştırıldığında değerli metallere benzediğini söyledi. Bilindiği üzere geçtiğimiz günler El Salvador, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul ettiğini duyuran ilk ülke oldu.

El Salvador’un işletmelerin Bitcoin’de ödeme kabul etmesini gerektiren ana akım Bitcoin benimsemesinin tam tersine, Meksika merkez bankası şefi Bitcoin’in geçerli bir yasal ihale olarak konumunu değerlendirdi.

BTC’nin daha çok takas işlemlerinde kullanıldığına değinen Leon, fiat paraların böyle bir özelliğinin olmadığını söyledi. Salvador hükümeti, Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul ettikten ve satın alma sırasında 10.4 milyon dolar değerinde ilk 200 BTC’sini satın aldıktan sadece bir gün sonra büyük düşüşe tanık oldu.

Durumdan yararlanan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele , düşüş sırasında daha fazla Bitcoin satın aldığını duyurdu ve toplamda varlıklar 550 BTC’ye çıktı. Meksika merkez bankası başkanı, satın alma gücü için bu oynaklığın istenmeyeceğini ve bu anlamda iyi bir değer koruması olmadığını ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum