Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa Borsaları Sessiz Seyrederken, Burberry Hisseleri Yüzde 6,5 Arttı

Avrupa'da yatırımcıların kazanç raporlarına odaklanması ile sessiz bir gün geçiriliyor.
Avrupa Borsaları Sessiz Seyrederken, Burberry Hisseleri Yüzde 6,5 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Şirketler yılın ikinci çeyreğine yönelik kazanç raporlarını açıklamaya başladılar. Dün ABD bankaları arasında ilk açıklamayı yapan Citigroup beklentileri aşmıştı. Bugün ise JP Morgan’dan bir açıklama beklenirken, Avrupalı yatırımcılar bu raporlara odaklandılar.

Pan-European Stoxx 600, erken işlemlerde yatay seyrinden bir miktar gerilerken, inşaat ve malzeme hisseleri %0,4 yükselişle başlangıç yaptı.

Stoxx 600 Bir Miktar GerilediAvrupa’da petrol ve doğal gaz hisselerinde yüzde 0,6 oranında düşüş gözlenirken, büyük şirketlerden gelecek sonuçlar bekleniyor. Avrupa’da Burberry’nin hisseleri ise Stoxx 600’ün erken işlemlerinde yüzde 6,5 oranında yükseliş kaydetti. İngiliz lüks markanın, ilk kez üç aylık satışlarda yaratıcı şef Riccardo Tisci’nin yeni tasarımlarının etkisiyle toparlandığı açıklandı.

Burberry, ilk çeyrek karşılaştırmalı mağaza satışlarında, yaratıcı şefi Riccardo Tisci’nin yeni tasarımları ile yüzde 4’tan daha güçlü bir artış beklediğini bildirdi. CEO Marco Gobbetti yaptığı açıklamada, “Tüketici tepkisi, yeni koleksiyonlarımızda güçlü bir büyüme sağlamak için çok umut vericiydi,” ifadelerini kullandı.

Burberry, 2020 mali yılı için sabit kurlarla istikrarlı gelir ve faaliyet karı tahmini sürdürüyor.

Burberry 2020 için Tahminlerini Koruyorİngiliz lüks marka Burberry’nin yılın ilk çeyreğinde gerçekleşen satış büyümesi, yüzde 2 ile pazar beklentilerinin üzerine çıkarken, bir önceki üç aylık dönemde görülen yüzde 1’lik büyümenin ardından güçlü bir kazanca işaret etti.

Experian ise ilk çeyrekte toplam gelirini yüzde 4 artırdıktan sonra yüzde 2,6 oranında geriledi. Ancak İngiltere ve İrlanda’daki düşüş performansın üzerinde durmaya devam ediyor. Norveçli telekomünikasyon şirketi Telenor’un hisseleri, bazı Asya operasyonlarında yaşanan sorunlara bağlı olarak yılın geri kalanında kazançta bir düşüş beklediğini söyledikten sonra yüzde 3,4 oranında değer kaybetti.

Yatırımcılar; JP Morgan, Wells Fargo ve Johnson & Johnson gibi büyük şirketlerden gelecek ikinci çeyrek verilerini bekliyorlar.

Yatırımcılar Kazanç Raporlarını BekliyorlarDün ikinci çeyrek ekonomik büyümesini açıklayan Çin, 27 yılın en düşük hızına işaret etti. Yüzde 6,2 oranındaki ikinci çeyrek büyümesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump bir tweet serisi ile rakamları yorumladı. Trump, veride ticaret savaşının etkilerinin görüldüğünü söylerken, Çin’in bu nedenle anlaşma yapmak istediğini belirtti.

Avrupa’da Mayıs ayına ilişkin ticaret dengesi rakamları ve ekonomik duyarlılık rakamları açıklanacak. Almanya’nın da ekonomik güven endekslerini açıklaması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu