Yatırım yapmaya başla!

Aurora Cannabis’in Hisseleri Milyarder Nelson Peltz’i Danışman Olarak Aldıktan Sonra Yükseldi

Kanadalı kenevir şirketi Aurora Cannabis’in hisseleri, şirketin milyarder aktivist Nelson Peltz’i danışman olarak işe aldığını duyurmasıyla yükseldi. Detaylar aşağıda;
Aurora Cannabis’in Hisseleri Milyarder Nelson Peltz’i Danışman Olarak Aldıktan Sonra Yükseldi

Kanadalı kenevir şirketi Aurora Cannabis, bugün aktivist yatırımcı Nelson Peltz’i şirketin stratejik danışmanı olarak görevlendirdiğini duyurdu. Bir basın açıklaması yapan Aurora; Peltz’in şirketin her bir tasarlanmış pazar segmentine başarılı olarak girmesi için en uygun stratejiyi bulma konusunda potansiyel ortaklıkları keşfetmek için çalışacağını belirtti. Açıklamanın ardından Kanada merkezli şirketin hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 8 seviyesinde artış gösterdi.

Aurora ayrıca Nelson Peltz’e 10.34 Kanada doları fiyatından 19.96 milyon adi hisse senedi satın alma opsiyonu verdiğini bildirdi. Peltz de ilgili açıklamasında; “Aurora’nın sağlam bir uygulama geçmişine sahip olduğuna, akranlarından fazlasıyla farklı olduğuna, değer zinciri boyunca entegrasyon sağladığına ve bir dizi endüstri dikeyinde bir sonraki seviyeye geçmeye hazır olduğuna inanıyorum.” dedi.

Ayrıca düzenlemeler güçlü, küresel olarak kopyalanabilir bir çalışma modeli ile geliştikçe Kanadalı lisanslı üreticilerin ve Aurora’nın uluslararası kenevir endüstrisindeki gelişmelere liderlik edebileceğini söyledi.

Aurora Cannabis Milyarder Nelson Peltz’i Danışman Olarak AldıSonuçta, milyarder aktivist Nelson Peltz’in Aurora ekibine eklenmesi, kenevir endüstrisinin en büyük desteklerinden birini temsil ediyordu. New York merkezli Trian Partners’i kuran ve CEO’su olarak görev yapan Peltz, onlarca yıldan fazla bir süredir şirketleri yeniden şekillendirme yeteneği ve yatırım deneyimi ile Wall Street için saygı duyulan bir isim olmuştu. Aktivist bir yatırımcı olarak Peltz ve Trian Partners, az değer biçildiğine inandığı kamu şirketlerinden pay alıyor ve hisse senedi fiyatlarını artıracağını düşündüğü değişiklikler için yönetimi zorluyordu.

Ancak Peltz, yıllar boyunca odaklandığı tüketim ürünleri endüstrisiyle alakalı derin bilgisi ile Aurora’ya değerli bir katkı sağlayabileceğini de kanıtlayacaktı.

Nelson Peltz Kanadalı Kenevir Üreticisi danışmanlık Yapacak Multi milyar dolarlık fon için mevcut yatırımlar arasında, 3.6 milyar dolarlık Procter & Gamble payı, 884 milyon dolarlık Mondelez payı ve 471 milyon dolarlık Wendy’s yatırımı vardı. Trian ayrıca yönetim ile görüşmelerin üç yıl ardından 2 milyar dolarlık payını dağıttığı 2016’ya kadar PepsiCo’nun hisselerini elinde tutmuştu.

2006 yılında CEO Terry Booth tarafından kurulan ve merkezi Edmonton, Alberta olan Aurora ise dünyadaki en büyük kenevir üreticilerinden biriydi ve bugüne kadar bir elin paröaklarını geçmeyecek Kanadalı lisanslı üreticiler arasında. Booth Çarşamba günkü açıklamasında; “Nelson, tüm hissedarlara fayda sağlamak için değer yaratma konusunda uzun vadeli bir görüşe sahip. Aurora’yı esrarın etkilemeye hazırlandığı her bir büyük pazar segmentiyle uyumlu hale getirerek, küresel esrar endüstrisi liderliğimizi daha da genişletmek için Nelson ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum