Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Savunma Sanayii Başkanlığı ile Milyonluk Sözleşme İmzaladı

Aselsan, Savunma Sanayii Başkanlığı ile yeni sözleşme açıklarken hisseler pozitif bölgede işlem görüyor.
Aselsan Savunma Sanayii Başkanlığı ile Milyonluk Sözleşme İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) hisse senedi, dün en son 22,54 Türk lirası ile fiyatlanırken bugünkü işlemlere 22,78 liradan başladı.

Açılıştan sonra kazançlarının bir kısmını verse de yeniden yükselişe yönelen ASELS hisseleri, 22,86 TL’ye kadar çıktı. Ardından yüzde 1’e yakın primli seyrini sürdürdü. TSİ 11.35’te yüzde 0,62 artan hisselerin gün içi hareket aralığı 22,46 – 22,86 TL oldu.

Gün içi yüksek seviye ile hisseler 30 Kasım’da test edilen 23,46 TL’lik rekora yaklaştı.
Aselsan Hisse Yükseliyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Hisselerin haftalık kazancı yüzde 4,5 olurken aylık yüzde 37, yıllık yüzde 30,5 değerlendi. Yukarı yönlü seyrin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik direnç 22,88 Türk lirasına işaret ederken düşüş durumunda 22,44 Türk lirası ilk destek noktasını gösterdi.

Şirket 11.15’te Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yeni iş sözleşmesi imzalandığını duyurdu. Savunma Sanayii Başkanlığı ile yeni sözleşme imzaladığını şöyle açıkladı:

“ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında toplam 700.000.000,- TL ve 85.000.000,- ABD Doları bedel ile bir elektronik harp projesi sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2024-2026 yılları arasında gerçekleşecektir.” Aselsan, yeni iş ilişkisinin şirketin cirosunu olumlu etkileyeceğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu