Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Argo Blockchain Madencilik Geliri ile İlk Çeyrekte Rekor Kırdı

İngiltere merkezli Argo Blockchain rekor gelir elde etti. Ancak madencilik pazarının yüzde 75'ine halen Çin hakim.
Argo Blockchain Madencilik Geliri ile İlk Çeyrekte Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Birleşik Krallık merkezli Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, tarihinin en iyi çeyreğini kaydetti ve üç ay boyunca rekor gelir elde etti. Yine de batıda gelişen kripto para madenciliği girişimine rağmen, Bitcoin üretiminin büyük çoğunluğu Çin’de gerçekleşiyor. Sektörün Çin’de büyümüş olmasının başlıca sebebi, üretimin çok daha ucuz olması.

Yakın zamanda paylaşılan bir rapor, Bitcoin madenciliğinin %75’inin Çin’de gerçekleştiğini ortaya koyuyor. Nature’daki araştırmacılara göre, Çin’in Bitcoin madenciliğinden kaynaklanan sera gazı emisyonları, 2024 yılına kadar hem Çek Cumhuriyeti hem de Katar’ın toplam emisyonlarını aşmış olacak.

Argo Gelirlerini Katlamaya Devam Ediyor

Argo Gelirlerini Katlamaya Devam Ediyor

Argo Blockchain, şirket bugüne kadarki en iyi mali çeyreğini elde ederken, arka arkaya üç ayda rekor gelir elde etti. Kanada merkezli operasyon merkezlerinde yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan Argo, 2021’in ilk çeyreğinde 387 BTC çıkarmış ve gelirleri 18,5 milyon doları aştı. Firmanın Mart ayı sonu itibariyle toplamda 764 BTC tuttuğu bildirildi.

Argo CEO’su Peter Wall, “Argo’nun üst üste üçüncü ayda rekor madencilik geliri ve kar elde etmesinden ve bu çeyrek Argo’nun şirketin başlangıcından bu yana en iyi performansı göstermesine çok sevindim” açıklamasını yaptı.

Diğer yandan Nature raporunda herhangi bir politika müdahalesi olmadan, Çin’deki Bitcoin blok zincirinin yıllık enerji tüketiminin 2024 yılında 296.59 Twh’de zirveye çıkmasının ve buna bağlı olarak 130.50 milyon metrik ton karbon emisyonu üretmesinin beklendiğine yer verildi.

Raporda ayrıca özel donanım üreticilerine olan yakınlık ve ucuz elektriğe erişim nedeniyle, madencilik sürecinin büyük bir kısmı, ülkedeki madenciler Bitcoin ağının hash gücünün %75’inden fazlasını oluşturduğu için Çin’de gerçekleştirildiği yer aldı.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%