Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Analistler Bitcoin için 100 Bin Dolar Hedefinin Kaçınılmaz Olduğunu Düşünüyor

BTC’nin son günlerdeki yükselişi 100 bin dolar beklentisini artırdı.
Analistler Bitcoin için 100 Bin Dolar Hedefinin Kaçınılmaz Olduğunu Düşünüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Popüler kripto para birimi Bitcoin son günlerde yükselişini hızlandırdı ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Dijital varlık geçtiğimiz günlerde 64.600 dolar seviyesini geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu seviyeyi gördükten sonra düzeltme alan BTC, 61.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Analistler uzun vadede Bitcoin’deki yükseliş trendinin devam edeceğini bekliyor. Bu beklentinin başlıca sebebi olarak kurumsal talepteki artış gösteriliyor. Bilindiği zere son dönemde Visa, PayPal, Mastercard gibi finans devleri kripto para ödeme sistemlerini etkinleştirmeye başladı. Bu da fiyat artışının hızlanmasına neden oldu.

BTC Bu Yıl 100 Bin Dolar Olabilir

BTC Bu Yıl 100 Bin Dolar Olabilir

Uzmanlar talepteki artış ile beraber Bitcoin’deki 100.000 dolar hedefinin bu yıl içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyor. EXMO UK İş Geliştirme Direktörü Maria Stankevich BTC’nin yükseliş trendini sürdüreceğine inandığını ve bunun için pek çok faktörün olduğunu söyledi. Kripto paranın yeni ATH’ler ile beraber kullanımının kolaylaştığını düşünen Stankevich, 2021 yılı içerisinde 100.000 dolar hedefine ulaşılacağına kesin gözüyle bakıyor.

Quantum Economics’te Bitcoin Piyasa Analisti Jason Deane ise arz ve talebin Bitcoin’de önemli rol oynadığını belirterek, kurumsal ve perakende düzeyinde toplu benimseme noktasında ilk aşamada olduğunu söyledi. 100 bin dolar hedefiyle ilgili değerlendirmede bulunan Deane, bu fiyatın elde edilebilir ve mevcut döngü içerisinde mümkün olduğunu belirtti.

BTC’nin son günlerdeki fiyat artışında bir diğer etken ise ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in Nasdaq borsasında listelenmesi oldu. Borsa hisseleri Nasdaq’da 250 dolarlık bir referans fiyat ile yatırımcılara sunuldu ve ilk gün içerisinde yüzde 30 artış kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu