Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Analiste Göre Bitcoin’in Düşüşünü Sürdürmesi Altcoinlere Büyük Zarar Verebilir

Michael van de Poppe, Bitcoin'in düşüş hareketinin sürmesi halinde kısa vadede altcoinlerin zarar görebileceğini söyledi.
Analiste Göre Bitcoin’in Düşüşünü Sürdürmesi Altcoinlere Büyük Zarar Verebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Michaël van de Poppe, kripto piyasalarına dair son değerlendirmesinde, boğaların BTC’yi 58.000 doların üzerine getirip getiremeyeceğini yakından izlemeye başladı. Analiste göre bunun olmaması halinde pek çok altcoin kısa vadede büyük zarar görebilir. Geçtiğimiz günlerde kripto para 61.000 dolara kadar ulaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Bu seviyeden sonra düzeltme gören BTC, 53.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Analist kripto paranın 58.000 doların üzerine çıkmasının, altcoinler için kritik öneme sahip olduğunu belirtiyor. Poppe açıklamasında “Yüksek seviyelerde 58.000 doları işaret edebilirsiniz. Bu seviye gerçekten kırılamaz ve tekrar destek olamazsa, daha fazla aşağı doğru hareket edeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

55.100 Dolar Desteği Önemli

55.100 Dolar Desteği Önemli

Van de Poppe, olumsuz yönde çok daha büyük bir hareketi önlemek için Bitcoin fiyatının 55.100 dolarlık önemli bir destek seviyesini tutması gerektiğini söylüyor. Analiste göre BTC bu sayının altında kalırsa, yakın zamanda büyük ralliler yaşayan altcoinlerin savunmasız durumda kalabilir.

Bu destekte tutunamama halinde en çok etkilenecek altcoinler arasında Chiliz (CHZ), Enjin (ENJ), Theta (THETA) gösteriliyor. Poppe kısa vadede bu paraların acı verici bir düzeltme yaşayabileceğine dikkat çekiyor ve düzeltmenin % 50 – 60 oranında olabileceğini ifade ediyor.

Poppe uzun vade tahminlerinde piyasaların yükseliş trendinin süreceğini söylüyor. Bitcoin’in mevcut geri çekilmesini “yararlı bir düzeltme” ve genel bir kripto boğa piyasası döngüsünün sağlıklı bir parçası olarak nitelendiriyor. BTC yazım itibariyle günlük grafikte yüzde 1.5 yükselişle 55.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%