Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Amazon 2019’da Yüzde 20 Yükselebilir!

Analistler, Amazon’un bu yıl yüzde 20’den fazla artabileceğini öngördü. Detaylar şöyle;
Amazon 2019’da Yüzde 20 Yükselebilir!
Son Güncelleme: 
Yorum

Pivotal Research Group’un yayınladığı yeni bir rapora göre Amazon hisse senetlerinin 2019’da yüzde 20 yükselişe geçebileceği söylendi. Bugün yayınlanan araştırma notunda analist Brian Wieser, Amazon’un yıl sonu için hedef fiyatını 1.920 dolar (hisselerin şu anki seviyesinin kabaca yüzde 21 fazlası) olarak belirledi.

Kaldı ki söz konusu fiyat şu anda 770.3 milyar dolarlık piyasa değerlemesi olan Amazon’un değerlemesini 1 trilyon dolara yaklaştıracaktı. Wieser de bu noktada Euromonitor’a göre Amazon’un 2018’de 45 trilyon dolar olan küresel tüketici harcamasından daha büyük bir pay alacağını dile getirdi. Analist ayrıca şirketin Walmart ve Target gibi geleneksel perakendecilerle aynı yönde ilerleyerek daha çok fiziksel mağaza konumlarına güvenmeye başlayacağını kaydetti.

Brian Wieser; “Amazon bir satışın kısmen ya da tamamen bir mağazadan ya da online olarak yapılıp yapılmadığına dair giderek kayıtsız olacak” dedi.

Amazon Hisseleri 2019'da Yüzde 20 Yükselebilir Yorumu Araştırma şirketi Amazon’un dijital reklamcılık sektörünün bir gelir büyümesi kaynağı olmaya devam edeceği öngörüsünde de bulundu. Keza Amazon’un dijital reklamcılık sektörü 2017’de yüzde 70’in üzerinde hız kazanmıştı. Bu noktada pazar araştırması şirketi e-Marketer’in Amazon’un 2018’de dijital reklam satışlarında Google ve Facebook’un ardından üçüncü olduğunu belirttiği hatırlatıldı.

Tüm bunların yanında, Pivotal’ın bu yıl Amazon hakkında tek yükselmeye eğilimli pozisyon olan firma olmadığı da vurgulandı.

Pivotal Research Group Amazon Yüzde 20 YükselecekReuters tarafından yapılan anketlere katılan neredeyse tüm analistler, Amazon’nun hisse senetleri hakkında AL değerlendirmesinde bulunmuş ve mevcut seviyelerden yüzde 35 yüksek ortalama hedef fiyat tahminlerinde bulunmuşlardı. Öte yandan Wieser notunda Amazon için bu yılki en önemli riskler arasında düzenleme, rekabet ve küresel ekonomik yavaşlamanın yer aldığını dile getirdi.

Amazon Web Services’in seküler büyüme trendleri ve birçok müşterisiyle yaptığı uzun vadeli sözleşmeler nedeniyle iyi idare ettiğini söyleyen analist, perakende işi için aynı yorumda bulunmadı. İlgili haberde Amazon’un 2018’de yüzde 28 oranında yükseldiği ve Facebook, Apple, Alphabet dahil diğer teknoloji stoklarından daha iyi performans gösterdiği bilgisinin de üzeri çizildi. Nihayetinde Pivotal Research Group’un dünyanın en büyük online perakendecisi için yüzde 20 yükselebilir raporunun ardından şirketin açılış öncesi işlemlerde yükselişe geçtiği görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu