Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya Bitcoin Tabanlı Güvenlik Zincirine Onay Verdi

Almanya, Bitcoin tabanlı EXOeu belirtecine yeşil ışık yaktı.
Almanya Bitcoin Tabanlı Güvenlik Zincirine Onay Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Alman finans düzenleyicileri, Bitcoin zincirine dayalı bir güvenlik belirtecini (STO) onayladı. Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), oyun yayıncısı Exordium’un EXOeu tokenine onay verdi. Yatırımcılar, minimum 100 dolar yatırım tutarı ile Stokr aracılığıyla EXOeu’ya yatırım yapabilirler.

EXOeu, BaFin’in ParkingGO park ağı tarafından geçen yıl bir STO’yu onaylamasından sonra Alman pazarı için onaylanan ikinci STO oldu. EXOeu güvenlik belirteci, Ocak ayında piyasaya sürüldü ve Samson Mow’un bilim kurgu MMO oyunu Infinite Fleet’in geliştirilmesi için fon topluyor.

Teklif, Fransa, Lüksemburg, İspanya, Portekiz gibi diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımcılar için mevcut ve bugüne kadar 7 milyon doları aştı. STO’lar Ethereum blok zincirine dayalı olsa da, EXOeu, Bitcoin’in Liquid yan zinciri üzerine inşa edilmiş menkul kıymetleri tokenize etmek için bir platform olan Blockstream Amp aracılığıyla sunuluyor.

Stokr kurucu ortağı Arnab Naskar, Bitcoin’in ödemeleri şekillendirdiğini ve ve sermaye piyasalarını şekillendirmenin zamanının geldiğini belirterek, bununikinci katman teknolojileri ile yapılabileceğini söyledi.

Haber, büyük kripto borsası Bitfinex’in geçen hafta Exordium (EXO) ticareti ile kendi STO ticaret platformunu piyasaya süreceğini duyurmasından kısa bir süre sonra geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%