Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aksu Enerji Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımı Bakanlıktan Onay Aldı

Aksu Enerji, kayıtlı sermaye tavanı artırma, yeni geçerlilik süresi talebi ve esas sözleşme tadili konularında bakanlıktan onay aldığını bildirdi.
Aksu Enerji Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımı Bakanlıktan Onay Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aksu Enerji ve Ticaret Anonim Şirketi (Aksu Enerji) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin bildirimde bulundu. Kayıtlı sermaye tavan artırımı, yeni geçerlilik süresi talebi ve esas sözleşme tadili konularında bakanlıktan onay aldığını duyurdu.

Şirket Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) daha önce verdiği kayıtlı sermaye tavanı izin süresi 2020 yılında dolmuştu. Bugünkü bildirimde ise gelecek sermaye artırım kararlarına esas oluşturmasını teminen 2021 – 2025 yılları için 5 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeni bir geçerlilik süresi almasına 25 Mayıs’ta onay verilmişti. Ayrıca kayıtlı sermaye tavanının 50 milyon liradan 150 milyon liraya artırılması için esas sözleşmesinin 7. maddesinin tadili de SPK tarafından aynı tarihte onaylanmıştı.

Şirket, SPK onayının ardından Ticaret Bakanlığı’na yapılan başvuru sonucunda 9 Haziran tarihinde onay aldığını ve 15 Haziran’da kendilerine tebliğ edildiğini bildirdi. SPK ve Ticaret Bakanlığı’ndan onay alan tadil tasarının ilk yapılacak genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağını da açıkladı.

Aksu Enerji’nin hisseleri (AKSUE) açıklamanın geldiği sırada %2’yi aşan düşüşle 5,41 liradan alıcı buldu.
Aksu Enerji Hisseleri Yüzde 2,36 Düşüş
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri dünkü işlemleri 5,52 liradan sonlandırdıktan sonra bugünkü açılışta 5,60 lirayı gördü. Ancak hemen sonra 5,52 liraya kadar geriledi. Düşüşünü günün ilk yarısında devam ettiren hisseler, TSİ 14:05 itibarıyla 5,38 liraya kadar geriledi. Daha sonra %2,36 kayıpla 5,40 liradan işlem görmeye başladı.

Hisselerin aşağı yönlü hareketinin sürmesi durumunda 5,34 – 5,27 lira seviyeleri gündeme gelecek. Ancak seyrin tersine dönmesi durumunda 5,54 ve 5,67 lira seviyeleri önem kazanacak.

Aksu Enerji hisselerinin haftalık performansı %1,99 oranında kayba işaret ederken, aylık bazda %7,52 kayıp yaşadı. Yıllık bazda %2,07 oranında yukarı yönü gösteren hisseler, yılın en düşük seviyesiin 1 lira üstünde işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu