Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Hazine Getirisi %1,50 Üzerinde İstikrar Kazanıyor

ABD’nin 10 yıl vadeli gösterge Hazine tahvilinin getirisi (TMUBMUSD10Y) yüzde 1,50 üzerinde gücünü koruyarak işlem görüyor.
ABD Hazine Getirisi %1,50 Üzerinde İstikrar Kazanıyor

ABD’nin 10 yıllık gösterge Hazine tahvilinin getirisi, Federal Rezerv‘in Kasım ayında daralmaya başlayacağı ve gelecek yıl faiz oranlarını artıracağına ilişkin artan beklentilerle yüzde 1,50 üzerinde istikrar kazanıyor.

Hafta başında gösterge oran 3 ayın en yüksek seviyesi olan yüzde 1,56‘ya ulaşmıştı. Dün en son yüzde 1,5212de işlem görürken yeni güne yatay başlangıç yaptı. Yüzde 1,543’ü test ettikten sonra kazançlarının bir kısmını geri veren gösterge tahvil, yüzde 1,5 üzerinde kaldı.

TSİ 12.45’te yüzde 0,004 ekside işlem gören göstere tahvil getirisinin aralığı yüzde 1,508 – 1,544 oldu.
ABD 10 Yıl Hazine Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Son yükselişlerle birlikte gösterge Hazine getirisi 5 günde yüzde 8,9 değerlenirken bir ayda yüzde 23,50 değer kazandı. Yıl başından bu yana yüzde 60’lık kayda değer yükseliş gösterirken bir yılda yüzde 84,50 artış kaydetti.

Gösterge tahvil FED’le birlikte İngiltere Merkez Bankası’nın daha şahin duruşa işaret etmesinden destek aldı.

Veri cephesinde bugün öğleden sonra açıklanacak ABD haftalık işsizlik maaşı başvuruları, ikinci çeyrek gayri safi yurt içi hasıla büyümesi, çekirdek PCE ve Chicago PMI raporları bekleniyor. Raporlarda enflasyona ilişkin sinyallere ve PMI anketindeki toparlanmaya dikkat edilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum