Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Hazine Getirileri Şubat Enflasyonu Öncesinde Yükseldi

ABD'nin Şubat ayı tüketici fiyat endeksi açıklaması takip edilirken, 10 yıllık hazine getirilerinde yükseliş kaydedilmeye başlandı.
ABD Hazine Getirileri Şubat Enflasyonu Öncesinde Yükseldi

ABD’de bugün Şubat ayı enflasyon verileri açıklanacak. Günün en önemli gündem maddesi olurken, ülkede enflasyona dair çeşitli endişeler bulunuyor. Dikkatlerin veriye çevrildiği günde 10 yıllık hazine getirilerinde yükseliş kaydediliyor.

Erken saatlerde yükselişe geçen gösterge 10 yıllık hazine tahvili getirisi TSİ 12.50 sularında 0,039 puanlık kayıpla %1,557 seviyesinde bulunuyor.
10 Yıllık Hazine Tahvili %1,558
Kaynak: MarketWatch

Dün %1,540 seviyesinde bulunan getiri, bugüne yatay başlangıç yaptı. Günün başlangıcının ardından yükselişe geçen getiriler, TSİ 11.30 sularında %1,560 seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra bu sınırın birkaç puan altında seyretmeye başladı.

10 yıllık tahvil aylık bazda %40 civarıdna yukarı yönlü ivme kazanırken, yıl başından bu yana %63,88 oranında pozitif yönlü hareket etti. Yıllık getirisi ise %79,08 düzeyinde bulunuyor.

30 yıllık hazine tahvilinin getirisi ise 0,031 puanlık düşüşle %2,270 düzeyinde seyrediyor. Güne %2,237 seviyesinden başlayan 30 yıllık tahvil getirisi %2,273 düzeyine kadar yükseldi.

Şubat ayı enflasyon rakamlarının TSİ 16.30’da açıklanması bekleniyor. Ekonomistler aylık bazda %0,4’lük bir artış beklerken, bir yıl öncesine göre %1,7 artmasını tahmin ediyorlar. Yüksek enflasyona dair endişeler, son dönemde tahvil getirilerindeki yukarı yönlü hareketin nedeni olmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum