Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Borsaları Pandeminin En Düşük İşsizlik Başvurularıyla Kayıplarını Sonlandırdı

ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvuruları pandemi döneminin en düşüğüne gerilerken gösterge endeksler pozitif bölgeye geçti.
ABD Borsaları Pandeminin En Düşük İşsizlik Başvurularıyla Kayıplarını Sonlandırdı

ABD borsaları, beklentilerden iyi gelen haftalık işsizlik maaşı başvurularından aldığı destekle 3 günlük kayıp serisinden sonra güne yükselişle başladı.

3 gündür ekside kapanan gösterge endeks, 15 Mayıs haftasında 450 binlik beklentileri aşarak 444 binle 14 ayın en düşüğüne gerileyen haftalık başvuruları memnuniyetle karşıladı. Son veri, işgücü piyasasında toparlanma beklentilerini artırdı.

33,896.04 puanda kapanan endeks, 33,906.30 puanda açılış yaptı.
Dow Jones 20 Mayıs
Kaynak: MarketWatch

TSİ 17.25 sıralarında yüzde 0,30 artıda seyrediyor.

Aynı dakikalarda endeksin en iyi performansını kaydedenler arasında Salesforce, Microsoft, Apple, Home Depot ve Amgen gibi hisseler öne çıkıyor.

Dow Jones gibi 20 Mayıs seansına kazançla başlayan S&P 500 Endeksi, 4,115.68 puandaki kapanışın ardından 4,121.97 puanla açıldı.

4,143.75 puan gün içi yüksek seviyesi olurken yazım sırasında yüzde 0,70’ye yakın primle seyrederken görüldü. Endeksin en güçlü yükselişleri Enphase Energy Inc., Hormel Foods Corp. ve Maxim Integrated Products Inc. tarafından kaydedildi.

Diğer önde gelen iki göstergeyi izleyen Nasdaq Kompozit Endeksi de 13,299.74 puandan kapandıktan sonra güne 13,356.63 puanla başladı. Yazım sırasında en güçlü yükselişi kaydeden endeks olarak da öne çıkan Nasdaq, yüzde 1,30’un üzerinde artıda duruyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum