Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tekstil Endeksi %3’ü Aşan Kayıpla 950 Puanın Altında Seyrediyor

Borsa İstanbul'daki satıcılı seyir sektör endeksleri öncülüğünde devam ederken, tekstil ve deri endeksi 950 puanın altını gördü.
Tekstil Endeksi %3’ü Aşan Kayıpla 950 Puanın Altında Seyrediyor

Borsa İstanbul hafta ortasında satıcılı seyrini sürdürürken, sektör endekslerinde büyük kayıplar gerçekleşiyor. Sektör endekslerinin neredeyse hepsinde negatif performans gözlenirken, BIST 100 endeksi TSİ 15:50 sularında %1 civarında kayıpla 1377,29 puanda seyrediyor.

Borsa İstanbul Tekstil ve Deri Endeksi (XTEKS) en fazla düşen sektör göstergelerinden biri olurken, %3’ü aşan kayıplar gösteriyor. Dünkü işlemlerde 987,86 puandan açılış gerçekleştiren endeks, gün boyu geriledikten sonra kapanışa doğru yükselmişti. Kapanışı 981,17 puandan gerçekleştiren endeks, bugüne düşüşle başladı.

Güne 978,53 puandan başlayan XTEKS, düşüşünü hızlandırarak 346,82 puana kadar iniş gerçekleştirdi.
XTEKS Yüzde 3,48 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Endeks TSİ 16:10 sularında yüzde 3,48 oranında düşüşle 947,06 puandan işlem görüyor. Endeks bu seviyelerle birlikte iki aydan uzun sürenin en düşük seviyelerinden işlem görmeye başladı. Endekste aşağı yönlü baskıların sürmesi durumunda 939 ve 927 puandaki destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 971 ve 991 puanda direnç noktaları bulunuyor.

Tekstil endeksinin farklı periyotlardaki performansını incelediğimizde, haftalık %2,87 oranında kayıp yaşadığı görülüyor. Aylık bazda %6,77 oranında düşen endeks, geçen yılın aynı zamanına göre %36,89 oranında değer kazanmış durumda.

Endekste yer alan şirketleri incelediğimiz zaman, neredeyse bütün şirketlerin negatif performans kaydettiği görülüyor. Düşüşe öncülük endeks şirketler; %4,18 düşüşle Bossa, %4,04 düşüşle Kordsa ve %3,81 düşüşle Akın Tekstil olarak karşımıza çıkıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum