Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bankacılık Endeksi %3 Yükselirken En Büyük Katkı Yapı Kredi’den Geliyor

Borsa İstanbul Bankacılık Endeksi güne güçlü başladıktan sonra %3 civarında yükseliş kaydetmeye başladı. Endekse en büyük katkı %4 yükselişle Yapı Kredi Bankası'ndan geldi.
Bankacılık Endeksi %3 Yükselirken En Büyük Katkı Yapı Kredi’den Geliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Nisan ayı borsaya bahar havası getirirken, ana ve alt endekslerdeki güçlü yükseliş dikkat çekiyor. Aynı zamanlarda dolar kurundaki düşüş ise %1 civarında devam ediyor. BIST 100 endeksi ise %2 civarında değer kazancını korumaya çalışıyor.

BIST Bankacılık endeksi bugünkü işlemlere güçlü yükselişle başladıktan sonra ikinci yarıda %3 civarında değer kazancıyla seyrediyor.
Bankacılık Endeksi %3,01 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 1076,02 puandan tamamlayan XBANK kodlu endeks, bugüne 1081,14 puandan başlangıç yaptı. Açılışın ardından hızlı yükseliş kaydetmeye başlayan bankacılık göstergesi, TSİ 10:50 sularında 1105,43 puana kadar yükseldi.

Bankacılık endeksi öğleden sonraki işlemlere 1100 puanın altında başladıktan sonra yeniden hızlı yükseliş kaydetmeye başladı. TSİ 15:15 sularında %3 civarında yükselişle 1108,36 puanda seyretmeye başladı. Endeksin haftalık getirisi ise %0,40 düzeyine yükseldi. Aylık ve yıllık bazdaki negatif performansı ise henüz pozitife dönemedi.

XBANK yukarı yönlü hareketini sürdürdükçe 1120 puan takip edilmeye başlanacak. Bu seviyenin gerçekleşmesi durumunda ise 1132 puana doğru hareket etmesi muhtemel görünüyor. Ancak seyrin negatife dönmesi durumunda 1087 puan takip edilmeye başlanacak.

Bankacılık endeksi kapsamındaki şirketler incelendiği zaman, en büyük katkının %4’ten fazla yükselen Yapı Kredi Bankası’ndan geldiği gözleniyor.
Yapı Kredi Hisseleri %4,21 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yapı Kredi hisseleri (YKBNK) dünkü işlemleri 2,2 liradan kapattıktan sonra bugünkü işlemlere düşüşle 2,17 liradan başladı. Açılışta 2,16 lira ile günün en düşük seviyesini kaydeden hisseler, buradan güçlü bir yükseliş kaydederek 2,2 lira seviyelerine kadar yükseldi.

Günün ikinci yarısında gücünü biraz daha artıran Yapı Kredi hisseleri, TSİ 15:20 sularında %4,21 oranında yükselişle 2,23 liradan alıcı buluyor. Hisselerin yukarı yönlü seyrini sürdürmesi durumunda 2,25 lira seviyesi izlenecek. Eğer bu seviye kırılırsa 2,27 liraya doğru hareket etmesi muhtemel görünüyor.

YKBNK kodlu hisselerin haftalık getirisi %6,19 düzeyine yükselirken, aylık %18’den fazla kayba işaret ediyor. Hisseler yıllık bazda ise %19,25 yükseliş kaydetmiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu