Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Birleşim Mühendislik Temettü Dağıtacak mı? Açıklama Geldi

Birleşim Mühendislik KAP üzerinden temettü dağıtımına yönelik açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Birleşim Mühendislik Temettü Dağıtacak mı? Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar dağıtıma yönelik açıklamada bulundu.

Şirket, yaptığı açıklamada temettü ödenmeyeceğine ilişkin teklif sunulacağını bildirdi.

Birleşim Mühendislik, şirketin 2023 yılı faaliyet döneminde Sermaye Piyasası mevzuatına ve Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre hazırlanan finansal tablolarında enflasyon muhasebesinin uygulanması nedeni ile dağıtılabilir kar oluşmadığı not edildi.

BRLSM Kar Payı
Kaynak: KAP

Bu bağlamda kar dağıtımı yapılmamasına ve bu hususun 2023 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine katılanların oy birliğiyle karar verildiği duyuruldu.

Şirketin borsada işlem gören (BRLSM) kodlu hisseleri yıllık bazda yüzde 260 kazandırdı. BRLSM hisseleri borsanın rekor kırdığı hafta içinde düştü. Haftaya 26,88 TL’den başladıktan sonra kapanışı 23,18 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın