Yatırım yapmaya başla!

Vakıfbank’ın GMTN Programı Tertip İhraç Belgesine SPK Onayı Geldi

Borçlanma aracı ihracında SPK onayı alan ve tertip ihraç belgesi düzenlenen Vakıfbank hisseleri %1’e yakın primli işlem görüyor.
Vakıfbank’ın GMTN Programı Tertip İhraç Belgesine SPK Onayı Geldi

Türkiye Vakıflar Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), Türkiye dışında borçlanma aracı ihracı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Daha önce yapılan açıklamalarda GMTN (Global Medium Term Notes) programı kurulduğu ve program kapsamında farklı para birimlerinde ve farklı vadelerde ihraç yapmaya hazır hale getirildiği hatırlatılırken, sözleşmesel boyutunun 7 milyar dolara artırıldığı belirtildi.

Söz konusu programın ise SPK tarafından onaylandığı ve tertip ihraç belgesinin düzenlendiği bildirildi. Buna göre ISIN: XS2351477265 kodlu borçlanma aracında ihraç tarihi 9 Haziran 2021 olacak. 10 Eylül 2021 tarihine kadar vadeli olacak nominal tutar 13.487,000 sterlin olarak belirtildi.

Bankanın VAKBN kodlu hisseleri, %0,82 değer kazancıyla işlem görüyor.
Vakıfbank Hisseleri Pozitif
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Pazartesi günü 3,67 liradan kapanan hisseler, bu sabah aynı seviyeden açılıp, hafif yükseliş gösterdi. 3,70 liradan işlem gören hisseler son dönemde güçlü performans gösterse de yıllık bazda yatırımcısına kaybettiren şirketler arasında yer alıyor.

Vakıfbank’ın hisseleri haftalık süreçte 3,54 – 3,68 arasında hareket ederek %1,94, aylık 3,40 – 3,68 arasında hareket ederek %6,39 oranında kazandırdı. Öte yandan yıllık değişimi 3,30 – 5,52 olup, %25 oranında değer kaybetti. Şu sıralarda da 52 haftanın en düşüğüne yakın seyrediyor.

Bu arada Hazine ve Maliye Bakanlığı Tahsilat Genel Tebliğinin, Amme Alacakları Ödenmeden Yapılamayacak İşlemler ile İşlem Yapanların Sorumlulukları başlıklı bölümünde yapılan değişiklik kapsamında Vakıfbank ihaleleri için borçsuzluk şartı aranacak. Aynı kurala abi olan bir diğer banka Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum