Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Prysmian Kablo 10 Milyon Dolara Kadar Sipariş Niyet Mektubu Aldı

Türk Prysmian Kablo, yönetim kurulu üye istifası ve yeni sipariş alımı hakkında kamuoyu açıklaması yaptı.
Türk Prysmian Kablo 10 Milyon Dolara Kadar Sipariş Niyet Mektubu Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), sipariş alımı hakkında açıklamada bulundu. Şirket ülkemizde kurulacak bir güneş enerjisi santrali projesiyle ilgili olarak 7 – 10 milyon dolar arasında solar ve enerji kablosu siparişi verileceğine dair niyet mektubu aldıklarını bildirdi.

Söz konusu siparişlerin 2021 ve 2022 yıllarında peyder pey teslim edileceği söylendi. Kamuoyuna duyurulan bir başka gelişme ise yönetim kurulu üyeleri hakkında oldu.

Açıklamada 06.08.2021 tarihi itibarıyla, Andrea Pirondini’nin yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği bildirildi.

Şirket hisseleri Perşembe gününü %2,76 düşüşle kapatarak, haftalık kaybını genişletti.
Türk Prysmian Kablo Hisseleri Zayıf Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Borsa İstanbul metal eşya ve makine endeksi altında yer alan PRKAB kodlu hisseler, son dönemde zayıf performans sergiliyor. Dün 11,20 – 11,66 arasında hareket etti. Kapanışı 11,30 liradan yaptı.

Son bir haftada %3,34 oranında değer kaybetti. 5 günlük işlem hacminde gördüğü en düşük fiyat 11,20, en yüksek 12,10 oldu. Aylık bazda 11,20 – 13,04 arasında fiyat gören hisseler, bu süreçte %11,73 oranında geriledi.

Diğer yandan son bir yılda yatırımcısına %128 oranında kazandırdı. Hisselerin yıllık aralığı 4,46 – 17,09 şeklinde oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu