Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ticaret Bakanlığı Martı Otel’in Sermaye Artırımına Onay Verdi

Martı Otel’in sermaye artırımına SPK’dan sonra Ticaret Bakanlığı’ndan da onay geldi. Hisseler ise negatif seyrediyor.
Ticaret Bakanlığı Martı Otel’in Sermaye Artırımına Onay Verdi

Martı Otel İşletmeleri A.Ş., kayıtlı sermaye tavan artırımı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Şirket daha önce Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan, kayıtlı sermaye tavan artırımını içeren Esas Sözleşmenin “Şirketin Sermayesi” başlıklı 6.maddesinin tadil edilmesinin T.C. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından onaylandığını açıkladı.

14.09.2021 tarih ve 67223340 sayılı yazı ile yazı ile onayı gerçekleşen sermaye artırımına, SPK tarafından 6 Eylül 2021 tarihinde olumlu yanıt gelmişti.
Martı Otel Hisseleri %0,55 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin mevcut kayıtlı sermaye tavanı 400.000.000, yeni kayıtlı sermaye tavanı 600.000.000 TL olurken, tavan için son geçerlilik tarihi ise 31.12.2021 olarak belirlenmişti.

BIST turizm endeksi altında işlem gören Martı Otel hisseleri satıcılı seyrediyor.

Borsada MARTI kodu ile yer alan şirket hisseleri, saat 16.00 sularında %0,55 azalışla işlem görüyor. Çarşamba günü 1,83 liradan kapanış yaptı. Bugünkü işlemlere 1,84 ile yataya yakın başladı.

Günün ilk saatlerinde 1,86 lira ile seansın en yükseğini kaydetti. Ardından kazancını silmeye başladı. Saat 15.00’e kadar 1,83’lerde seyredip, ardından 1,80 ile gün içi en düşüğü kaydetti.

Martı Otel hisseleri bugün gerçekleştiği satışların ardından haftalık kaybını %13’e taşıdı. Öte yandan aylık bazda %3,40, yıllık olarak ise %53 oranında yükseldi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum