Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Covid Tedavisi Geliştiren Relief Therapeutics’in Hisseleri 2020’de %38.000 Arttı

Covid-19 için tedavi geliştiren İsviçreli Relief Therapeutics'in hisseleri, 2020'nin başından bu yana %38.000 artış gösterdi.
Covid Tedavisi Geliştiren Relief Therapeutics’in Hisseleri 2020’de %38.000 Arttı

İsviçreli biyoteknoloji şirketi Relief Therapeutics, Covid-19’dan kaynaklanan solunum yetmezliğine odaklarak bir ilaç geliştirdi. Bu sayede hisselerinin 2020 yılının başından bu yana %38.000 oranında artış kaydettiğini bildirdi.

Şirket geçen hafta ABD’li ortağı NeuroRX ile birlikte Aviptadil’in patentli bir versiyonu olan RLF-100’ün devam eden 2b/3 denemesinden ABD Gıda ve İlaç Dairesi ile kararlaştırılan 165 hasta kayıt hedefine ulaştı.

RLF-100, akut solunum sıkıntısı ve diğer akciğer rahatsızlıklarının tedavisi için geliştirilirken, Biogen tarafından satın alındığı 2000 yılından beri kullanılmaktadır.
RLF-100 Uygulaması Öncesi ve Sonrası
Kaynak: Relief Therapeutics

Bu yılın başlarında ise Relief bilim adamları, Covid-19 virüsünün saldırdığı hücreyi koruyabileceğini keşfettiler. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ram Selvaraju, devam etmekte olan denemenin Ocak ayının ilk yarısında en önemli verileri sağlamasının beklendiğini söyledi. Şirketin hisse fiyatındaki ani yükselişi ise kısmen başka türlü tedavi edilemeyen hastalarda etkililik kanıtına bağladı.

Selvaraju, “Başkalarının öncelikle hafif enfekte veya orta derecede enfekte kişilere odaklandığı yerlerde, titizlikle ilacımızın kritik hastalar ve son aşamadaki insanlara fayda sağlayıp sağlamadığını görmeye çalıştık,” ifadelerini kullandı.

Kritik Covid-19 ve ciddi komorbiditelerden muzdarip hastalarda RLF-100’ün geliştirilmiş erişim kullanımının erken dönem sonuçları, yoğun bakım ünitesine kabul edilenlerin %72’sinin hayatta kaldığını gösterdi.

Relief Therapeutics, Temmuz ayı sonunda 100 milyon İsviçre frangından daha az bir piyasa değerine sahipti.
Relief Therapeutics Hisseleri Yükselişi
Grafik: MarketWatch

Piyasa değeri, 10 Ağustos’ta FDA Genişletilmiş Erişim Protokolü yetkisi altında RLF-100 ile tedavi edilen ilk 21 hastadan elde edilen umut verisi sonuçların ardından 1,6 milyar frangı aştı. O zamandan beri 1 milyar frangın biraz altına indi.

%38.000 artış oranı, Cuma öğleden sonra hisse başına 0,40 İsviçre frangının biraz altında kalan ilk hisse fiyatının küçük ölçeğini temsil ediyor. Buna karşılık çokuluslu Roche hisseleri 306 franktan işlem görüyor.

Selvaraju, Relief Therapeutics ve NeuroRx’in Warp Speed Operasyonu ile temas halinde olduklarını söyledi. Eğer ilaç, üçüncü aşama randomize testi takiben ağır hastalarda etkinliğini başarılı bir şekilde kanıtlarsa şirketin Gilead ve Eli Lilly gibi benzerleriyle aynı borsa emirlerine ulaşmasını beklediğini de ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum