Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pfizer Hisseleri Güçlü 1Ç21 Kazançlarıyla Hafif Yükseldi

İlk çeyrek kazanç raporunda beklentileri aşan ilaç devi Pfizer hisseleri yükseliyor.
Pfizer Hisseleri Güçlü 1Ç21 Kazançlarıyla Hafif Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Wall Street bugün negatif bölgede açılırken, yüksek değerli teknoloji firmaları kayıplara öncülük etti. Kurumsal cephede ise ilaç devi Pfizer öne çıktı. 2021’in ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarını açılış öncesinde duyuran Pfizer’ın hisse başına kazancı 0,93 ABD doları oldu.

Bu, bir yıl önceki hisse başına 0,80 dolarlık kazançla karşılaştırılırken analist tahminlerinin de üzerine çıktı.

New York Borsası’nda işlem gören Pfizer Inc. (PFE) hisseleri, açılışta hafif yükseldi.
Pfizer Hisse 1Ç21 Kazanç
Grafik: MarketWatch

Dün 39,83 dolardan kapanan hisseler bugüne 40 dolarla başlarken sonrasında 39,43’e kadar geriledi. Yönünü yeniden yukarı çevirirken pozitif bölgeye döndü. TSİ 17.50’de yüzde 0,38 artıda hareket ederken görüldü.

COVID-19 aşısı için yıllık satış tahminini de 26 milyar dolara yükseltmesiyle dikkat çeken Pfizer, 2021’in Ocak-Mart döneminde 14,6 milyar dolar gelir elde etti. Gelirler için 2021 rehberliğini de 70,5-72,5 milyar dolar aralığına çıkardı.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Dr.Albert Bourla, 2021’e başlangıçlarıyla son derece gurur duyduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“BNT162b2’den sağlanan büyümeyi hariç tutarak bile gelirlerimiz operasyonel olarak yüzde 8 büyüdü ki bu 2025 yılına kadar en az yüzde 6 bileşik yıllık büyüme oranı sağlama hedefimiz ile uyumludur.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu